Format *.PSP a Corel

Witam!

Mam następujący problem: próbuję zaimportować obrazek o rozszerzeniu PSP do Corel Draw, ale otrzymuję komunikat o nieobsługiwanym formacie pliku. Niestety, na stronie Corela nie znalazłem żadnej wzmianki o tym rozszerzeniu, ani też żadne forum nie zawiera informacji o podobnym do mojego problemie.

Z tego, co wiem, to PSP jest plikiem programu Paint Shop Pro, ale niestety nie posiadam, ani nie będę posiadał tego programu. Próbowałem już konwertować plik na inny format w ACDsee, ale tracona jest informacja o przeźroczystości. Czy jest jakiś sposób zmuszenia Corela do “łyknięcia” tego pliku?? Nie umiem znaleźć żadnej wtyczki, mam Corel Draw Suite 11 PL + Service Pack 1.

Z góry dziękuję za wszelką pomoc!

Niestety musisz zainstalowac sobie wersje testowa psp 8 . 9 … napewni ci sie przyda. Poswiecisz kilka chwil a tak bedziesz sie glowil do konca zycia.

jaru_r możesz podrzucić jakiś plik w tym formacie ?? pokombinujemy :slight_smile:

Poradziłem sobie “siłowo” :wink: - przekonwertowałem go w ACDsee na GIF-a i sam usunąłem sobie czarne tło. W zasadzie chodziło mi nie tyle o samo otwarcie tego pliku, ale fakt, że Corel nie potrafi sobie z nim poradzić :o Po prostu mnie to zbulwersowało :stuck_out_tongue:

TU jest plik PSP oraz przekonwertowany już na GIF-a.