Format rmvb - nie mogę odtworzyć na moim DVD

Witam. Mam taki problem: ściągnąłem plik w formacie rmvb. Po zgraniu go na płytę DVD i włożeniu do odtwarzacza DVD (całkiem nowego), okazało się, że w ogóle nie widzi on tego pliku. Proszę o porady co z tym zrobić. Czy da się to jakoś przekonwertować np. na format avi ? Jeśli tak, to jakiego programu do tego użyć. A może jest jakieś inne dobre rozwiązanie. Dodam, że na kompie nie mam problemu z odtwarzaniem tego formatu - mam Vistę. Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

jaka marka DVD i model ??

Co to za DVD, marka model.

Możliwe, że nie odtwarza RMVB.

Konwertuj Total Video Converter :wink:

Jest wielce prawdopodobne, że twój odtwarzacz nie obsługuje tego formatu :?

Konwersja np. do *.avi lub DVD :arrow: klik lub klik

Mam odtwarzacz marki Phillips model DVP 5160. Płytę nagrywałem za pomocą Ashampoo Burning. Mam jeszcze Alcohol 120% oraz Nero 7.

Czy aż tak trudno zerknąć w :google:

Info odnośnie Twojego sprzętu:

źródło :arrow: klik

Pozostaje Ci konwersja do *.avi (kodekiem DivX) ewentualnie do VCD, SVCD czy DVD.

Polecam opcję nr 1.

Opisy jak tego dokonać podałem w linkach w poprzednim swoim poście.

Programy do wyboru (w razie potrzeby) :arrow: klik lub klik

P.S. W przypadku drugiej propozycji (serwis videoaudio.pl) nie działa download plików, ale zawsze można poczytać conieco i zassać instalkę z innej lokalizacji.

Witam ponownie. Podjąłem próbę konwersji za pomocą programu VirtualDubMod oraz kodeków XviD i coś mi nie wychodzi. Zgodnie z poradami postąpiłem tak:

  1. Ściągnąłem program AviSynth , VirtualDubMod oraz kodeki XviD,

  2. Plik w formacie rmvb skopiowałem na dysk C pod nazwą test,

  3. Napisałem w Notatniku: DirectShowSource (“C:\1otr.rvmb”,fps=25,convertfps=true)

  4. Zrobiłem Zapisz jako i pod nazwą test.avs zapisałem tą treść na Pulpicie - pojawiła mi się na nim właściwa ikonka,

  5. Wszedłem do programu VirtualDubMod i dalej do File, a następnie do Open video file,

  6. Po wkazaniu na plik na Pulpicie wyskakuje mi błąd o treści:

DirectShowSource Could not open as video or audio.

Video returned "DirectShowSource couldn’t open file C:\1otr.rmvb Nie znaleziono obiektu lub nazwy

Audio returned "DirectShowSource couldn’t open file C:\1otr.rmvb Nie znaleziono obiektu lub nazwy

(C:\Users\Mariusz\Desktop\test.avs,line1)

Co mam zrobić w tej sytuacji ???

Ale po co sobie tak utrudniasz życie?? Skonwertuj plik do avi potem do dcd i juz po kłopocie…

Zbyt dosłownie traktujesz opis. :?

1otr.rvmb to był przykładowy plik.

Wpisz nazwę Twojego pliku (w tym przypadku - test.rmvb).

Właściwie… nie musiałeś zmieniać nazwy i lokalizacji pliku - wystarczy wpisać ścieżkę dostępu i nazwę pliku w skrypcie.

I jeszcze drobiazg.

Sprawdź wcześniej FPS w tym wideo za pomocą MediaInfo.

Jeśli będzie inne niż 25, zmień to również w skrypcie Avisynth.

Zmieniłem nazwę na test.rmvb,ale coś VirtualDubMod mi zgłupiał. Po prostu program podczas próby uruchomienia nie odpowiada. Po długim czekiwaniu wreszcie rusza i pojawia się taki sam błąd jak wcześniej.

Mogę jeszcze prosić o dokładnejsze wyjaśnienie co to jest FPS i jak to sprawdzić, bo nie bardzo się w tym orientuję

Jeśli się nie mylę to obecnie żaden stacjonarny odtwarzacz DVD nie obsługuje formatów Real Media, w tym RMVB, ponieważ autor kodeka nie udostępnia go producentom sprzętu. Niezbędna jest konwersja do AVI.

VPV Ale jaka jest najprostrza i skuteczna metoda konwersji???

Tu masz prawie najprostszy konwerter.

http://www.tomdownload.com/multimedia/v … erter.html

Nie jest to jednak wersja darmowa.

Jeśli skrypt jest poprawnie napisany, nazwy plików są prawidłowe i są zainstalowane wymagane dekodery (Real Alternative), to ciężko mi odgadnąć na podstawie podanych informacji dlaczego tak się dzieje.

Jaką masz zainstalowaną wersję Avisynth oraz Real Alternative?

Sprawdzałeś w aktualnej wersji VirtualDub?

FPS = liczba klatek na sekundę.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Frames_per_second

Jak wcześniej napisałem,możesz to sprawdzić za pomocą MediaInfo.

W RMVB może być zmienne FPS (VFR - variable frame rate), dlatego konieczne jest ustalenie prawidłowj wartości (aby zachować synchronizację audio/wideo).

Alternatywnie możesz skorzystać np. z MediaCoder albo SUPER.

Opis :

http://www.videoaudio.pl/Czytaj-artykul-80.html

No niestety RMVB jest takim formatem niezbyt popularnym formatem jeśli chodzi o odtwarzacze DVD.

Jedynym sposobem aby odtworzyć film rmvb na dvd to trzeba go przekonwertowac najlepiej programem SUPER jak nazwa wskazuje ten program jest naprawdę super :D:D:D

obecnie maloktore DVD odtwarza rmvb… RM converterem mozesz przerobic rmvb na inne formaty

Mam zainstalowane: AviSynth 2.5.7 final

VirtualDubMod 1.5.10

XviD 1.2.-127-VAQ 03-04-2008 Alpha Build

Real Alternative 1.80

Lame MP3 ACM Codec 3.97 final

Sprawdziłem za pomocą MediaInfo plik, i jest tak: 30fps (zmieniłem na takie w skrypcie)

Video: RealVideo 4

Audio: Cooker (Real Audio 62/7 low bitrate)

I dalej nie ruszyłem z miejsca. Może na Vistę potrzeba czegoś innego?

Wygląda na to że wymagane oprogramowanie jest zainstalowane.

Może z jednym wyjątkiem - za pośrednictwem Avisynth otrzymujemy nieskompresowane strumienie audio/wideo. Wymagany jest dekoder dla YV12.

Aktualna wersja VirtualDub (1.7.8/1.8.0) ma wewnętrzny dekoder dla YV12, natomiast stary VDM wymaga zewnętrznego dekodera (kodeka).

Czy na pewno jest to ten sam ‘błąd’?

Niestety nie miałem jeszcze okazji pracować na systemie MS Vista…

Upewnij się czy na pewno rzeczywista ścieżka dostępu i nazwa pliku jest zgodna z tym co wpisałeś w skrypcie.

Sprawdź również czy w skrypcie nie ma jakiś błędów (np. przecinek zamiast kropki albo odwrotnie bądź ‘literówki’).

Wypróbuj aktualną wersję VirtualDub.

Jeszcze nieco inaczej…

W VDM można skorzystać z gotowych szablonów Avisynth.

Przejdź do katalogu VDM i podkatalogu template - tam znajdziesz pliki .avst.

Utwórz kopię pliku directshow.avst (np. o nazwie directshow30.avst i następnie go zmodyfikuj.

#ASYNTHER DirectShowSource 30 FPS

[DirectShowSource("%f"),fps=30,convertfps=true)]

Gdy będziesz otwierał plik wideo w VDM:

  • zmień Typy plików na All types (*.*) (aby w okienku były widoczne pliki .rmvb),

  • na samym dole zobaczysz Use AviSynth template - wybierz utworzony szablon (na tym przykładzie bedzie miał nazwę DirectShowSource 30 FPS).

Gdy w ten sposób ‘dodasz’ plik… według szablonu zostanie automatycznie utworzony i otwarty nowy skrypt .avs (ścieżka dostępu i nazwa pliku zostaną dodane automatycznie).

Upewnij się czy masz zainstalowany dekoder dla YV12 (np. Helix I420 YUV Codec albo Drastic YCbCr VfW Codec; ewentualnie mozna wykorzystać ffdshow VfW z włączoną obsługą nieskompresowanego wideo).

Chociaż jak wspomniałem, w przypadku aktualnej wersji VirtualDub nie jest to niezbedne.

Poza tym jak juz pisałem mozna także skorzystać z innych aplikacji, np. MediaCoder.