Format stracenie gwarancji

witam,

znajoma kupiła sobie laptopa ma tam windows’a viste i chce żeby jej sformatowac i zainstalowac od nowa windows, ale sprzedawca jej powiedział że może w tedy stracic gwarancje.

Czy to prawda??

(chodzi mi o ściągnięcie z internetu windowsa czystego bez tych różnych programów i wpisac oryginalny kod z naklejki, bo nie dostała windowsa na płycie)

pierwsze słyszę. Skoro w serwisie jej to powiedziano, to niech pan serwisant poszczyci się instalacją Windowsa :wink:

Czyli rozumiem że śmiało mogę instalowac :wink:

Jeszcze jedno pytanko: Bo kumpel też kupił sobie laptopa i ma tam ,Windows Vista OEM" i chciał żeby mu sformatowac i też bez tych śmieci zainstalowac to ja zainstalowałem tego windowsa co mam u siebie (ściągnięty z neta ale przy instalacji podany mój kod z naklejki) bo jak wpisywałem jego kod to pokazywało że jest zły. I chciałem zapytac czy tak może byc??

Czy może ktoś jakoś to sprawdzic że nie jest tam podany jego kod tylko mój??

JEszcze jedno bo on dostał do laptopa płytkę ale z recoverem

tak na chłopski rozum…

jesli masz płytę z syetemem w wersji OEM i dwa komputery które już miały zainstalowany i aktywowany system oem to:

na Twoim komputerze będzie pasowal tylko Twój klucz,

na komuterze kolegi tylko klucz kolegi.

natomiast płyta do instalacji w obu przypadkach może być ta sama.

Ten kolegi kod jest windows vista OEM a mój nie jest oem bo działa na paru komputerach. i ja mu wpisałem ten swój

Gwarancji podlegają podzespoły a nie oprogramowanie.

Ten sprzedawca musiał być bardzo głupi albo z warzywniaka przesiadł się na sprzedaż komputerów.

OEM teoretycznie jest przypisany do pierwszego sprzętu na jakim jest zainstalowany, ale nawet ludzie z MS się do tego nie stosują

co do instalacji na lapku to trzeba tez uważać na to, żeby nie usunąć partycji recovery, która występuję w częsci lapków

gwarancja jets udzielana na komputer/podzespoły zmiany w oprogramowaniu nie za bardzo mają coś do gwarancji urządzenia.

Skoro nie dostała płyty to na 100% ma system na ukrytej partycji przywracania i z niej instaluj na nowo system.

Nie możesz po prostu posprzątać w systemie?

Tak na marginesie, to będę szczery, nie obraź się ale muszę to napisać. Lepiej nie grzeb ludziom w komputach, jeśli się na tym kompletnie nie znasz, bo swoją niewiedzą narobisz tylko szkodę innym.

Pozdrawiam!