Format Systemu Windows7 Proszę o pomoc

No cześć , a więc chciałbym " SFORMATOWAĆ " swojego Netbooka . Na nowy system , i teraz chciałbym " kroczek , po kroku " , jak Sformatować DYSK C , czyli po prostu nie chce , żeby nic zostało po formacie chce" NOWY SYSTEM " wszystko od nowa , krótko mówiąc , wszystko usunać , a potem sobie sterowniki zainstalować , powie mi ktoś jak tak zrobić bo nie chce , system na systemie zainstalować , albo na osobnej partycji , pozdrawiam =D> . Pomoc wynagrodzę. ![-o<

Pendrive 4 Gb i wykonujesz wg wskazówek http://www.wybieramlaptopa.pl/tips-tricks2/149-instalacja-systemu-w-netbooku-bez-napedu-cd

yyyy, ja chce normalnego zrobić formata z Płyty CD z windowsem , a nie jakiś pendrive ?

Mam płyte z Win 7 i chce po prostu go zainstalować, i jak dojdę tam do tego momentu dysk 0 i dysk 1 .

I tam chyba pisze dysk 0 SYSTEM , to biorę opcje partycji FORMATUJ a potem , zaznaczam go i dalej ?

i na niego się instaluje win7 ?

Na wróżkę nie wyglądam.O instalacji z płyty nie napisałeś, a netbook nie ma napędu. Jak chcesz sobie zainstalować z płyty to musisz mięć napęd. A takiego nie posiadasz

ymm , Mój ( laptop ) Notebook, to : Acer Aspire 5541G , w takim nie ma napędu ? : o

A to nie jest netbook tylko laptop.

Dziwne , wszędzie mi pisze , że netbook( Notebook ) nawet na stronie http://www.acer.pl jak muszę pobrać sterowniki to muszę wybrać opcje Notebook , a potem dopiero Aspire itd…

Dodane 24.05.2012 (Cz) 17:17

Czyli Pójdziem mi płytka CD normalnie na " Notebook Acer Aspire 5541G " ? .

No właśnie NOTEbook, a netbook to dwie różne rzeczy.

Co do tematu zaznaczasz partycje SYSTEM dajesz formatuj czekasz aż pokaże Ci, że jest sformatowany (rozmiar zajętego miejsca będzie niemal równy całości partycji) i klikasz dalej i już.

Dziękuje , o to mi chodziło . Czyli to już ogarnę ,bo ogólnie to jestem w to zielony. :frowning: No , ale bywa życie realne. ^^, przepraszam za problem .

Pozdrawiam .

stuart osiołku - jakim sposobem chcesz tego dokonać, pod Windowsem jeszcze mi powiesz?

trzonek123ett - wejdź do BIOS-u (podczas odpalania klawisz Delete wciskaj), znajdź sekcję Boot sequence, wybierz na pierwsze miejsce napęd CD/DVD, zapisz zmiany (bodajże F10), włóż płytkę do laptopa, zrestartuje się, wyświetli się komunikat o wciśnięciu dowolnego klawisza, wciskasz coś tam, pokazuje się menu z tym, co chcesz zrobić, wybierasz Zainstaluj System Windows (lub podobnie), usuwasz wszystkie partycje w oknie wyboru ( POZA RECOVERY, JEŚLI POSIADASZ :!: ), tworzysz nowe o wybranym rozmiarze i instalujesz dalej. Instalacja jest ogólnie bardzo prosta i intuicyjna :wink:

Jakim sposobem? Toż to instalator windowsa 7 nie ma prostego managera partycji w którym jest opcja szybkiego formatu podczas instalacji systemu ? Ja cały czas wypowiadałem się o opcjach w instalatorze windows 7, że kolega o instalatorze wie wywnioskowałem z jego drugiego postu w którym opisał właśnie okno z wyborem partycji. Nie wiem czego się czepiasz.

Skoro kolega pisze, że jest zielony to mu to wystarczy po co ma robić od nowa partycje skoro chce tylko system od zera postawić do tego wystarczy format C i cześć.

To napisałbyś to od początku do końca, a nie kierował go “kliknij format C: i po kłopocie”, bo zrobi to spod Windowsa prawoklikiem w Mój komputer…

Być może nie wyraziłem się do końca jasno jednak nie uważam tego za powód do nazywania kogoś osłem :wink:

Proponuję zakończyć temat bo kolega dostał odpowiedzi jakich szukał.

Pozdrawiam.

Zobacz:

jak-przeinstalowacsystem-win7-home-premium-64bit-t488597.html

zmiana-bity-bity-t483865.html?hilit=diskpart#p3048977

zwłaszcza:

format-systemu-win7-t483156.html#p3045204

problem-dotyczacy-instalacji-windowsa-t483253.html#p3045516

Pozdrowienia i daj znać o efektach.

ejj , o co chodzi ? /cenzura/ , Mam win 7 chce formatować ustawiam w biosie CD rom jako 1 , a tutaj nie odczytuje mi plyty , albo zacina ekran i po 10 minutach włącza system , a jak czekam nawet w Mój komputer to widzę , że płyta czysta /cenzura/ o co chodzi ?!

Mój Notebook Acer Aspire 5541G !

A skąd masz tą płytę?

Jaka to płyta? DVD? Może to kopia na płycie DVD-R czy DVD+R, albo DVD-RW, a Twój napęd nie odczytuje takich płyt?

Może płyta jest źle nagrana, jeżeli np. obraz systemu posiadasz z TechNet (legalna subskrypcja Microsoft)?

Plik ISO z systemem trzeba nagrać na płytę. Przykładowo Windows 7 posiada wbudowany mechanizm nagrywania obrazów: Jak Nagrać Obraz Płyty CD/DVD w Windows 7. Jeżeli nie używamy Windows 7 albo chcemy skorzystać z innych programów, to do wyboru: Nagrywanie płyt CD/DVD/BD.

Czy posiadasz jakąś inną płytę, żeby sprawdzić czy będzie identyczny problem? Np. jakbyś spróbował z Ubuntu: vista-nie-laduje-sie-t484584.html#p3053183 albo z Damn Small Linux http://www.damnsmalllinux.org/download.html. Jeżeli z nimi też byłby problem - być może wina ustawień w BIOSie, napędu, cokolwiek. Jeżeli z Ubuntu czy z Damn Small Linux czy innym Windows nie byłoby problemów, żeby uruchomić z nich komputer, to znaczy, że płyta z Windowsem 7 jest uszkodzona?

Albo tak jak kolega radzi tutaj: pomocy-nie-moge-wykonac-formata-t489539.html - można wrzucić obraz systemu na pendrive. Zobacz: http://www.techit.pl/Artykuly/Instalacj … ,3908.html

Powodzenia!

Mam pirata , i nie odczytuje /cenzura/ pójde jutro do biura…

To nieważne. Można zainstalować system i podać klucz z naklejki, która znajduje się pod spodem laptopa (warto ją sobie zakleić taśmą albo spisać klucz, bo z czasem potrafi się zetrzeć owa naklejka). I wszystko będzie legalnie. Piszę o tym w tematach, do których podaję linki wcześniej. Zgaduję, że płyta jest źle nagrana - zobacz moją wiadomość z 24 maja 2012 22:21:02.

Idź do jakiegoś kolegi i spróbuj tą płytę odczytać i nagraj na nowo albo zrób z niej bootowalnego pendriva.