Format? ustawienia fabryczne

Witam. W moim laptopie standardowo wgrany był system operacyjny Windows Vista.

Lecz mam już go trochę i no poprostu potrzebny jest ten format, obecnie wszystko działa “wolniej” muli i wgl.

lecz nie mam żadnej płytki ;/ w laptopap format robi się inaczej? Ponieważ na PC wkłada się płytkę, formatuję, a następnie instaluję na nowo windowsa.

Tutaj jest inaczej?

Tak, powinna być ukryta partycja “Recovery” z której można przywrócić system do momentu z dnia zakupu komputera. Można też nagrać płytę/-y Recovery z systemem - tak na wszelki wypadek…

W laptopie też możesz włożyć płytę i zainstalować na nowo Windows’a. Ale tak jak Kris-is pisze, powinna być partycja recovery

No mam taki program, chyba do takiego czegoś, zwie się tak jak podaliście wyżej.

Lecz czytałem gdzieś, iż po takim formacie system wolniej chodzi, czy to prawda? i czy jest to taki sam format jak odpalił bym z płytki?

Ponieważ najlepiej by było jak bym zmienił całkowicie nazwę komputera itp, tak jak przy formacie.

Witam-jak się nazywa laptop?

Moj laptop to HP Compaq 6710s

No właśnie nie wiem jak z tymi partycjami.

Ponieważ na dysku D mam jakiś skrypt, program czy cokolwiek o podobnej nazwie, w info pisze ze jest to potrzebne do odzyskiwania danych. Oprócz tego nic innego tam nie mam.

Aha. I pytanko :stuck_out_tongue: Czy podczas formatu nie wyskoczy żaden “błąd” podczas całego procesu?

Pamiętam iż poprzednio gdy grzebałem, to cały dysk mi padł wszystko straciłem ;/

Kurcze, nie wiem o co ci chodzi ;/ tzn nie mam takich folderów w panelu sterowania.

Co do formatu, to normalnie z poziomu tego programu "HP Backup & Recovery Manager

dam radę zrobić format?

Witam

sprawdż czy masz takie obcje to jest dla HP

HP Pavilion z HDD Recovery wygląda tak:

Podczas rozruchu kompa wciskamy klawisz F11

Bedzie pisało: windows is loading files…

później

use this program to recover ur computer to its orginal factory condition for additional information, refer to ur documentation

i opcje:

  • advenced options

  • next

dajemy: advenced options

i mamy opcje:

  • computer checkup

  • microsoft system restore

  • file backup program

  • system recovery

zaznaczamy:system recovery i dajemy: next

Dodane 17.05.2011 (Wt) 9:56

Jak chcemy wypalic partycje recovery na plyte to robimy tak:

Po kliknięciu na Start > Recovery Manager > pokazują się dwie opcje do wyboru.

  1. Recovery Disc Creation - służy do nagrania kopii recovery na DVD i da w przyszłości możliwość przywrócenia systemu do stanu takiego jak po pierwszym uruchomieniu w dniu zakupu.

  2. Recovery Manager pozwala na przywrócenie systemu z partycji recovery w całości lub tylko niektórych programów zainstalowanych przez producenta a odinstalowanych przez użytkownika.

instrukcja jest według poradnika