Format Vista Hp Pavilion


(system) #1

Witam !

Chciałbym zrobić format na HP Pavilion dv6625ew.

Nie posiadam do niego żadnej płyty, jest natomiast osobna partycja Recovery.

Posiadam 2 partycje na dysku, tj. C (system) i D (reszta).

Format dotyczy wyłącznie dysku C (kasacja + ponownie zainstalowanie windy).

Jestem już purpurowy z nerwów, bo nie potrafię sobie z tym poradzić :evil: .

Proszę o pomoc!


(Thunderbolt) #2

Nie da się tak. Przywracanie z partycji recovery powoduje nadpisanie układów partycji. Po drugie zajrzyj do instrukcji obsługi - tam będzie napisane jaki klawisz nacisnąć podczas uruchamiania komputera aby wejść w tryb odzyskiwania...

PS. Z tego co pamiętam w Pavilionach można sobie samemu wypalić płytkę do odzyskiwania Visty. Służy do tego program standardowo instalowany na dysku razem z Vistą. Mimo to, powinna być możliwość wejścia do tego trybu przez naciśnięcie guzika podczas bootowania.


(Uzi) #3

Witam

Z tego co się orientuję to możesz zrobić tak zmniejszyć sobie np dysk C w zależności ile masz na nim miejsca (czyli utworzyć nową partycję) skopiować sobie na nią potrzebne pliki , i wtedy format i instalacja Windowsa (nie formatuj nowo utworzonej) i wtedy nie utracisz potrzebnych plików.Co do uruchomienia recovery podczas uruchamiania na dole ekranu masz przez chwilę monit który klawisz nacisnąć by uruchomić recovery z tego co pamiętam to bodajże F11.

Pozdrawiam.


(Onlinemaster) #4

Na ekranie startowym BIOS (zanim wystartuje Vista) powinno pisać jakim klawiszem uruchomisz odzyskiwanie systemu, prawdopodobnie F11, najpierw zrób backup wszystkich prywatnych plików z obydwu partycji !


(system) #5

Faktycznie, zrobiłem tak jak piszecie i wszystko wydaje się być OK :slight_smile:

Dzięki za pomoc.

PS. Z przyzwyczajenia ze starego, dobrego xp'eka sam tytuł "Recovery" nie przypadł mi do gustu :slight_smile: dla mnie format to zawsze będzie format - kasacja, a nie jakies "odzyskiwanie" :slight_smile:


(Onlinemaster) #6

"odzyskiwanie" to to samo co format tylko z obrazu systemu, inna metoda, moim zdaniem wygodniejsza bo system jest prawie gotowy do pracy, tzn. zapodane są wszystkie sterowniki, minusem jest niechciany soft a raczej syf producenta...