Format Vista

Czy do formatu Visty będzie potrzebna płyta ? czytałem gdzieś ,że tak i nie :stuck_out_tongue: więc proszę o pomoc bo nie jestem pewien ale nie dziali mi ? płyty z Vistą

Jak już, to formatujesz dysk twardy a nie Vistę.

Hm.

Primo - czemu dział to Windows 7 ?

Secundo - laptop czy blaszak ?

Blaszak… płyty do mojego Windowsa (Vista) nie mogę znaleźć. Kolega mi przed chwilą powiedział ,że może być płyta do Windows 7 oryginalny lub oryginalny XP

Do samego formatowania może być Windows 7 albo Windows XP. Ale jeśli chcesz mieć po tym jakiś system to jednak potrzebna płyta z konkretnym systemem - tym, do którego masz licencję, bo zakładam że posiadasz taką. Jeśli chcesz odświeżyć oryginalną Vistę, zainstalować na nowo, to formatujesz i instalujesz z płyty Visty.

mikolajdudek ,

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

mikolajdudek

Widać po stylu twojej wypowiedzi, że nie jesteś za bardzo obeznany w temacie reinstalacji systemu, dlatego sugeruję, aby przez “operacją” poczytać trochę o tym co i jak i porobić kopie zapasowe. Ewentualnie, co wydaje mi się rozsądniejsze, poproś kogoś kto się na tym zna.

Jeżeli mimo wszystko wiesz co robisz to zwracam honor.

Do formatu partycji może być dowolna wersja systemu od XP wzwyż lub każda LIVE Dystrybucja Linuksa z Gparted. Najwygodniej będzie ci to zrobić właśnie z płyty z Windows Vista, bo tam formatowanie systemu plików na partycji jest ostatnim krokiem instalacji.