Format Visty na firmowym kompie

Witam,

chciałbym zrobić format laptopa (samsung) na firmowym komputerze, ale nie mam płyty.

Sprzedawca (z tego co pamiętam, kupiłem laptopa w Saturnie, jeśli to coś zmieni :slight_smile: ) nie dołączył do lapka płyty.

Czytałem co nieco o jakiejś ukrytej partycji, ale z tego co wyczytałem to nie można z niej zrobić formata, tylko odzyskać system po awarii.

Stąd moje pytanie:

czy legalne byłoby używanie Windowsa ściągniętego np ****** jeśli mam oryginalny klucz z Vistą (ten z naklejki na spodzie laptopa, kupiony razem z lapkiem)? Czy może lepiej byłoby molestować Saturna, żeby mi wydali płytę?

Ważne jest to, że to firmowy komputer!

krewetka735 , na przyszłość nie podawaj takich linków.

Jeżeli jest to czysta kopia 1:1 bez żadnych “pirackich usprawnień” to nie widzę problemu.

Klucz będzie pasował i aktywuje system.

Z drugiej strony może być potrzebna płytka samsunga, chodzi o instalowanie zbędnych bajerów samsunga przy instalacji, choć nie jestem pewien do końca.

Z tej ukrytej partycji, czyli partycji recovery masz możliwość przywrócenia systemu do ustawień fabrycznych, czyli do stanu w jakim kupiłeś laptopa. Wiedziałbyś to gdybyś zerknął do instrukcji obsługi.

Hej,

Jedno jest pewne - Saturn mimo molestowania nie wyda Ci płyty. Praktycznie teraz tylko HP w laptopach biznesowych dodaje płytkę do laptopa. W reszcie sprzętu kopia systemu jest na partycji recovery.

Tak. Będzie legalne, ale jeśli posiadasz laptopa z licencją OEM, a tak jest na pewno, to konieczna będzie telefoniczna aktywacja systemu. Przez internet takiego systemu nie zaktywujesz.

Kwestia druga to posiadanie sterowników do sprzętu, który jest w lapie… Generalnie po zakupie laptopa najlepiej wypalić płytki z systemem za pomocą dedykowanego oprogramowania producenta.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Dziękuję za odpowiedzi :slight_smile: Przepraszam za ten link, nie wiedziałem że nie można takich wklejać.