Format Visty

Witam

Mam laptopa z Vista HB. Chciałbym zrobić formata. Studiując na politechnice mam dostęp do bezpłatnego oprogramowania M$ i pobrałem sobie windows 7 professional. Mam na lapku 3 dyski: C, HP_RECOVERY i OS_TOOLS. Jak usunąć te dwa dyski i z tych trzech zrobić jeden, który następnie podzielić na dwa? powiedzmy C-50Gb i D-reszta. Czy to bezpośrednio z płyty? Aha i jeszcze jedno. Mam dwie płyty recovery visty. Jak usunę te dwa dyski to będzie później możliwość powrócenia do tej mojej visty?

Możesz sformatować wszystko z płyty, podzielić ponownie dyski też :slight_smile:

Jeżeli usuniesz dysk Recovery to nie powrócisz do Visty.

Hmmm czyli najpierw te 3 sformatować a potem jak? usunąć je i od nowa podzielić ten jeden na dwa czy co?

Nie wiem jak chcesz to zrobić, przecież to fizycznie niewykonalne jest. :slight_smile:

no z tych trzech zrobic dwa :stuck_out_tongue:

Przy instalowaniu świeżego systemu, usunąć wszystkie partycje a następnie podzielić na dwie.

Pozdrawiam.

Ale jak usune wszystkie 3 to skąd wezmę to jedną całą do podzielenia?

Zostanie ta jedna jedyna partycja.

Pozdrawiam.

Ja bym tej os_tools nie ruszał, bo pierun wie co tam jest. Recovery też, bo na niej jest vista i będziesz się musiał potem znajomych prosić, zeby pożyczyli Ci płytkę…

Ja_:smiley: , Zmień tytuł, by był związany z problemem, korzystając z przycisku EDYTUJ.

Zapoznaj się z TYMI informacjami.