Format webp w Wordpressie


(Wirrus) #1

Witam serdecznie,

od kilku dni chcę sprawdzić format webp w wordpressie. Korzystałem z poradników:w grę wchodzą tylko wtyczki darmowe. Niestety nie mam możliwości wykupienia. Nie wiem dlaczego ale format webp nie jest wyświetlany w przeglądarce (najnowsza wersja chrome). Korzystałem z narzędzia do kompresji jpg -> webp o nazwie “WebPconv”. Ten program był polecany z google test page (https://developers.google.com/speed/pagespeed/insights/)

proszę o pomoc.


(Fizyda) #2

Jesteś pewny że chcesz to robić i się bawić? http://caniuse.com/#feat=webp Jak na razie format obsługiwany przez przeglądarki bazujące na chromium, czyli raptem 2. Moim zdaniem szkoda jak na razie zawracać sobie tym głowę. Tym bardziej że wtyczki podmienią Ci grafiki jedynie tez z biblioteki, pozostałe (innych wtyczek i motywów) pozostaną bez zmian.


(Wirrus) #3

tak, jestem pewien. Format ten jest wyświetlany w momencie kiedy jest wspierana dana przeglądarka. W przypadku jej braku automatycznie jest jakby “przełączenie” na format już zwykły czyli .jpg itd.


(NieznanyZnany) #4

Ja u siebie próbowałem, strona z tym plikiem webP nie wyświetlała się, ciągłe wczytywanie… jak masz to daj jedną stronę gdzie można podglądnąć obraz w webp.


(krystian3w) #5

https://developers.google.com/speed/webp/gallery1 - obrazki w prawej kolumnie załadują się tylko w:

  • Chrome 23+ (i pochodnych np. Vivaldii / “bezpieczniejsze wersje Chrome”),
  • Operze 12.1+ / Operze 15+,
  • PaleMoon 27+ (niby sami od siebie dodali obsługę).

Nie wiem jak wyszukać blog z Wordpress, który z tego korzysta, więc przykład Google musi ci wystarczyć.


(NieznanyZnany) #6

@krystian3w widziałem tą stronę, ciekaw jestem jak to wyświetlić na WP bo testowałem dwie wtyczki, próbowałem i nic…


(Wirrus) #7

wtyczki nie pomagają. Też mam problem z nimi, bo NIE DZIAŁAJĄ