Format Win7 - dwie płyty

Witam, mój problem dotyczy formatowania systemu Windows 7 Home Premium.

Dotychczas jedyny format, z jakim miałam do czynienia, to format XP. A tu mam dwie płyty, jedna 32bit i druga 64bit.

I tu pojawia się problem, bo nie wiem, której użyć, (jestem laikiem w tych sprawach) jak to zrobić. Z tego co już zauważyłam, to miałam gdzieś foldery, które wskazywały na to, że mam obie wersje na komputerze. Ale po wejściu we Właściwości przez Mój komputer jest jak byk, że zainstalowana jest wersja 64bit. Nic nie rozumiem.

Będę naprawdę wdzięczna za pomoc, krok po kroku, co i jak. Łopatologicznym językiem… :slight_smile:

Z góry bardzo dziękuję!

Słowo “format” zostało zapewne niewłaściwie użyte, gdyż odnosi się do dysków (FAT32, NTFS itp. czyli system zapisu plików). Jeśli na dysku są 2 systemy, to powinny być zainstalowane na 2 różnych partycjach, np. C i D (na obu będzie widoczny katalog WINDOWS), jak również w chwili uruchamiania komputera będzie widoczny ekran wyboru uruchamianego systemu. Jednak równie dobrze mógł zostać nałożony jeden system na drugi, więc w sumie do dyspozycji został tylko 64-bitowy (istniejące pliki wersji 32-bitowej zostały zastąpione nowymi plikami).

Albo zastosować poradę wyżej: oszczędzimy sobie trochę miejsca na dysku, a Windows 7 trochę się jednak rozpycha. “Odzyskane” w ten sposób miejsce można spożytkować na coś zupełnie innego. W końcu dysk nie jest z gumy i nie naciągnie się, a kiedyś miejsca może zabraknąć…