Format win7. Nowa instalka z dvd box ale klucz OEM

SIema. Pod laptopem mam napis win 7 home premium i klucz. Nie mam płyty ani żadnych innych danych. Czy to wszystko co potrzeba aby zrobić format?

 

Windows był już zainstalowany przed kupnem. Teraz chcę zainstalować czystą wersję bez dodatków producenta używając box dvd. Czytam właśnie że nie dam rady zrobić aktywacji online. Infolinia jest czynna do 20h. Zostaje aktywacja automatyczna przez telefon ale czym ona się różni od aktywacji online? Jakie dane podaje im przez telefon, tylko klucz?

 

Czytam także że czas na aktywację to 30 dni. Więc przez 30 dni będę używał windowsa bez problemów i komunikatów o nielegalności?

Spokojnie zainstaluj system i całkiem możliwe, że system aktywuje ci się sam w tle bez żadnych twoich ruchów.

Na 90% nie aktywujesz online poniewaz w jeżeli miałeś preinstalowany system to było to VLK aktywowany kluczem fabrycznym. Trzabyło wyciagnąc ten klucz i aktywowac go tym kluczem z poziomu konsoli offline. Możesz tez zrobic kopię licencji programem Advanced Tokens Manager (opis znajdź w internecie). To jest legalne o ile masz legalny system oczywiście. Jeżeli chcesz aktywować kluczem z nalepki i go nie przyjmie to zadzwoń do microsoftu i Ci go bez problemu wprowadza do bazy i aktywujesz system. Tylko musisz powiedzieć że kupiłeś komputer z preinstalowanym systemem a teraz zrobiłeś formata i chcesz aktywować kluczem z naklejki.

Lipa. Mam dwa obrazy iso windy 7 dvd wszystkie wersje ale oba obrazy mają folder crack. Zamierzałem wgrać czystą wersję a nie pirata z syfem. Czyżby dodatki producenta nie były aż takie straszne? Powinienem mieć ukrytą partycję i  płytę cd recovery ze sklepu. Co radzicie? Straszą w necie że lepsza czysta wersja niż oem z pierdołami od producenta.

pobierz oryginalne iso systemu od M$ i zainstaluj za pomocą płytki, usb czy nawet telefonu z karta micro SD. Pamiętaj tylko o ściągnięciu tej samej wersji systemu bo inaczej klucz nie zadziała. co do samego klucza to powinieneś go mieć zapisanego w UEFI (o ile to jest nowszy komputer) dzięki czemu nie będzie ci potrzebny podczas instalacji bo komputer sam go sobie ściągnie z płyty głównej.

np300e5a laptop więc stary i pewnie nie ma zapisanego w sobie klucza.

 

Pytanie mam inne, czy wykonując “całkowite przywracanie” w samsung recovery na ukrytej partycji stracę dane TYLKO z partycji C czy z CAŁEGO DYSKU więc z partycji D również?

 

adnotacja: Nie wiem czy partycja D została utworzona przed zakupem czy później.

z tego co wiem ten laptop posiada wsparcie dla UEFI wiec jest szansa na klucz ale nic nie gwarantuje. co do recovery to dysk D prawie na pewno został utworzony później ponieważ nie spotkałem się z przeinstalowanym systemem podzielonym na dwie partycje. Przez co musisz się liczyć z utratą danych na obu partycjach ponieważ proces przywracania formatuje cały dysk. Mogę się też mylić ale wszystko będziesz mieć wyjaśnione po włączeniu programu do przywracania.

W programie do przywracania zobaczyłem napis:

—“całkowite przywracanie” kasuje dane dysku na którym został zainstalowany system windows—

po czym wyłączyłem przywracanie z obawy o utratę danych na partycji D. Dopiero po skopiowaniu danych na których mi zależy odważę się kliknąć wspomniane “całkowite przywracanie”.

i dobrze zrobiłeś. Lepiej się dmuchać na zimne niż później narzekać (prawdopodobnie na mnie :P). zrób backup ważnych danych i skorzystaj z recovery. Z resztą, skoro zabezpieczysz dane możesz spokojnie sprawdzić czy ten klucz zadziała i zrobić czystą instalkę. Zawsze to mnie śmieci od producenta na komputerze.