Format windows 7 - brak winload.efi i nie mogę dostać się do wiersza poleceń POMOCY

Mam problem a właściwie znajomi ale do rzeczy.

Wrzucam usb z windowsem 7 i chcę zainstalować. Wybieram zaawansowane, wybieram partycję na której chcę zainstalować system i wyskakuje że nie można w tym miejscu zainstalować systemu bo to nie jest partycja MBR tylko GPT (mogę trochę niejasno pisać bo nie pamiętam co do słowa co wyskakiwało u nich i chyba taka kolejność była) No to myślę trzeba ustawić MBR.

Wchodzę tam nieco wcześniej w napraw komputer by odpalić wiersz poleceń i ustawić MBR’a a tam błąd. I nie wiem czy tam był błąd że brakuje pliku winload.efi czy w innym podobnym miejscu. I teraz nie mam wiersza poleceń, ani nie działa nic co próbowałem ze względu na brak winload.efi Co z tym można zrobić?
Wiem, trochę niejasno ale nie pamiętam słowo w słowo co tam było napisane.

Jest to laptop, na którym była partycja recovery ale ją usunąłem. Tak mój błąd. Właściwie pomagam im zdalnie a to wolno idzie. Brak mi pomysłów jak to naprawić… Cokolwiek? Jakiś bootowalny wierz poleceń? szukałem i niezbyt mi to wyszło… Nie wiem co zrobić. UEFI podobno też może mieć znaczenie ale aż tak się nie znam.

WinPE ma bootowalny wiersz poleceń, myślę że to to, czego szukasz.

dziękuję. jutro spróbuję jak znajomi wrócą:) ewentualnie jakieś inne rozwiązania dawajcie ja je sobie po kolei zrobię :wink:

A te narzedzie do naprawy komputera to uruchamiałeś z płyty instalacyjnej, czy z dysku twardego zainstalowanego już systemu?

nie. Nie ma zainstalowanego żadnego systemu bo sformatowałem partycję na której był wcześniej windows. Teraz komputer nie odpala w ogóle.

z jakiego źródła pozyskałeś obraz systemu windows 7?

napiszę jeszcze raz może jaśniej.
Mam jedną partycję na której chcę zainstalować windowsa. Jest sformatowana więc nie ma żadnego innego systemu.

Nie mogę kliknąć dalej bo to jest partycja GPT czy jakoś tak.

aby zmienić GPT na MBR chcę wejść w wiersz poleceń podczas próby instalacji windowsa na początku jest taka opcja, więc cofam siędo niej klikam napraw komputer by wyskoczyła opcja wiersza poleceń, jednak nei jest to możliwe bo wyskakuje błąd że brakuje winload.efi.

nie mogę uruchomić wiersza, nie mogę zainstalować windowsa.

obraz mam swój, sprawdzony instalowany setki razy na własnym sprzęcie.

No to zacznij od winpe, wejdziesz sobie w diskpart, skonwertujesz partycje na mbr i zobaczymy.

a powiesz mi tak jak bym w ogóle nie rozumiał? zgłupiałem… odpalam cmd i co tam wpisać mam? chcę zrobić bootoalny pendrive z tym “czymś”

chyba kolega poszedł spać, jak wrócisz bardzo proszę Cięo odpowiedź. Jeżeli ktoś dokładnie wie jak zrobić to o czym kolega pisał proszę o odpowiedź.

Może pisał o tym?

1 polubienie

dziękuję, Sprawdzę to na samym początku czy zadziała. Po klikaniu tam na napraw komputer by wyświetlić tą konsolę wyskakiwał błąd z winload.efi. Na bank dam znać co pomogło albo czy w ogóle pomogło.

Ale wiesz, że w ten sposób wykosisz wszystko co jest na dysku? Są tam jakieś ważne dane, np. zdjęcia z kotleta, “sejwy z Metina”, itd?

wiem wiem. to nie jest problem bo dane zostały zapisane na innym komputerze. Po prostu nie do końca rozumiem czemu po win8 jest partycja GPT. Windows mnie zaskakuje :wink:

Astor44 Wielkie piwko dla Ciebie. Najciemniej pod latarnią.

Pomogło!!!

a gdyby ktoś miał podobny problem, to tam w tym “czarnym okienku” polecam wpisać:

diskpart
list disk
select disk x - za x twój dysk (u mnie było 0)
clean
convert mbr
exit