Format Windows 7 przez recovery - ile trwa czasu, czy stracę wszystkie dane?

Witam.

Chce robić na swoim laptopie HP Pavilion g6 format Windows’a 7 przez RECOVERY do ustawień fabrycznych i mam kilka pytań odnośnie tego.

Z tego co wiem to utracę wszystkie pliki co przez ten czas zainstalowałam, ale czy coś może zmienić się z dyskiem C? 

Ile około godzin (lub minut) trwa taki format? 

Mam tez zainstalowany sony vegas 9 i moje pytanie brzmi czy da rade zgrać go na pen drive , lub ponownie zainstalować na ten sam komputer ? 

Witam,

 

Jeżeli masz tylko “dysk C” to utracisz wszystkie dane na nim, jeśli masz też “dysk D” to dane na D zostaną. Format trwa od 1h - 2h zależy od “szybkości Twojego komputera”. Co do Sony Vegas 9 - z ponownym zainstalowaniem programu nie będzie problemu, oczywiście zakładam, że masz oryginalną płytę instalacyjną.

 

Pozdrawiam

Zalecałbym ostrożność. Jeżeli partycje były utworzone przez ciebie to nie powinny być w czasie przywracania z recovery usunięte. Lecz nie jest to pewne.   Niektóre “recovery” przywracają cały dysk do stanu pierwotnego usuwając wszystkie partycje. Jeżeli masz instrukcję swojego laptopa to sprawdź co w niej jest napisane o przywracaniu  z recovery.

Tak mam dysk D i na nim się znajduje właśnie te RECOVERY , i w na tym dysku znajdują się jakieś pliki , foldery te co mam na dysku C .

A czy zostaną usunięte wszystkie foldery z tego dysku C , czy te podstawowe będą (np. Foldery :Program Files,Windows lub Użytkownicy)? Nie znam się za bardzo na komputerach.  

Jeśli D to partycja Recovery to cały dysk C zostanie usunięty. Również foldery Program Files. Windows, Użytkownicy.