Format Windows XP bez działającego CD Romu

Witam,już na wstępie powiem, że jestem komputerowym tłukiem i jeśli ktoś będzie chciał mi w tym temacie pomóc to nich to zrobi przystępnym ‘językiem’ :roll:

Sprawa jest następująca, kobieta poprosiła mnie o to żebym zrobił jej format kompa (Toshiba L30 - 134), niestety sęk w tym, że nie działa jej CD Rom. Laptop ma już swoje lata więc nie jest też za szybki (niecałe 500 RAMu). Czytałem, że można próbować instalacji z pendrive, ale te instrukcje są mało przyswajalne dla mnie. Próbowałem też przywrócić system do stanu fabrycznego, ale robi mi backup raptem o kilkadziesiąt dni. Jak z tego wybrnąć? Mam na dysku obraz do Win XP Home Edition SP3 PL OEM. Będę wdzięczny za każdą sugestię, pomoc i radę. Musze zrobić ten format!

Można za pomocą WinToFlash przygotować instalację Windows Xp na Pendrive.Zobacz na tej stronie jak przygotować pendrive http://pclive.pl/porady-komputerowe/win … ive.html.W Biosie Komputera ustaw pozycję USB-HDD i zatwierdź klawiszem,po tym uruchamia się instalacja z pendrive

No ewentualnie Pożyczyć napęd z innego lapka w standardzie ATA i przełożyć.

Instalując XP tak bym wolał zrobić bo kiedyś próbowałem takiego penka przygotować ale nie skutecznie także stwierdziłem że na tyle się rzadko XP instaluje że po zostanę na instalkach z pendrive tylko W7 i nie bedę fatygował 15 letniego systemu na pamięć FLASH tylko niech zostanie na “analogowej płycie”

Niestety link, który podrzucił Przemek18 nie działa;/ wolałbym tez nie kombinować z drugim napędem. Jak najprostszy sposób.

Klik