Format XP bez płyty z systemem?

Witam wszystkich.

Brat nałapał na kompie jakichś wirusów i pytał czy mogę zrobić mu formata. Tylko problem w tym, że nie mam Windowsa na płycie. Jest jakiś inny sposób na to?

Tak zadzwonić TUTAJ na pewno coś poradzą. Nie ma takiej możliwości.

Niby jak chcesz to zrobić? Proces formatowania dysku czyści wszystkie dane łącznie z systemem operacyjnym który jest konieczny do pracy komputera, więc jak stracisz ten który masz to skąd weźmiesz nowy jak nie masz płyty?

Skoro chcesz bratu zrobić format to raczej potrafisz to zrobić bo nie robiłbyś czegoś czego zrobić nie umiesz, a skoro umiesz robić format to wiesz że potrzebny jest nośnik z systemem i nie powinieneś zadawać takich pytań.

 

Jak nie masz płyty to sobie nagraj albo pożycz, a jak nie masz czystej płyty to zrób pendrive z systemem do instalacji.

Możesz zrobić mu formata np. Ubuntu lub Windowsem 7, ale wtedy to już będzie inny system. Jak chcesz mieć tam dalej XP, to lepiej poczekaj aż będziesz mieć tę płytkę. Poza tym - format to nie jedyny sposób na oczyszczenie komputera z wirusów. Próbowałeś je jakoś usunąć? Ja radzę ci najpierw przeskanować komputer jakimś anty-wirusem, zrobić skan AdwCleanerem, MalwareBytes’em, jak to nie pomoże to użyj też Combo Fix’a to możesz (nie musisz) po przejrzeniu odpowiednich poradników, na własną odpowiedzialność, w ostateczności użyć ComboFix’a. Zrób też reinstall przeglądarek i czyszczenie CCleanerem. I nie - to nie jest trudne i to nie trwa jakoś specjalnie długo.

A, jeszcze jedna rzecz. Można zrobić bootowalne Windows XP z USB. Próbowałeś?