Format XP

Witam.

Mój komputer już od jakiegoś czasu stwarza duże problemy - muli się przy włączaniu , znikają różne pliki , programy wczytują się bardzo długo. Przeskanowałem go , wyczyściłem itp. ale nie dało to większego efektu.Postanowiłem zrobić kompletny format( Obu Partycji C: i D:) i przeinstalować Windows XP.

Przyznam się ,że Nigdy tego nie robiłem .Poczytałem i wydrukowałem wiele poradników/porad , ale nie wiem czy sobie poradzę.Mam płytkę z Windowsem XP (edycja z roku 2002), czytałem ,że wystarczy wsadzić płytkę i postępować zgodnie z wskazówkami - jeśli chcę sformatować partycję systemową (C:) Ale w innych poradnikach było o wiele bardziej skomplikowane.Mam ustawione aut. bootowanie z poziomu CD/DVD. Ale nurtuję mnie pewno pytanie : Jak sformatować partycję D: ? Robi to się z poziomu Systemu czy z BIOS-u? czy powinienem użyć formatowania NTFS (szybkie)? I czy sobie poradzę sam bez pomocy. Chciałbym spróbować sam ponieważ w moim mieście strasznie zdzierają za format w rożnych serwisach czy tam sklepach.

Prosiłbym o wyrozumiałość ,że zadaje takie pytania ale zależy mi na zrobieniu tego , ale boję się czy czegoś nie sknocę bo aktualnie potrzebny jest komputer.

Tak możesz zrobić to z poziomu systemu. Prawoklik na dysk D, dajesz formatowanie, system plików NTFS, może być szybkie.

http://komputery.katalogi.pl/Instalacja … 46168.html

Tu jest instrukcja. Jest to bardzo prosta czynność, nie będziesz mieć żadnych problemów. Ustaw system plików partycji systemowej na NTFS, inaczej niż w poradzie.

Oglądnij sobie równiez tą prezentacje

Dziękuję , naprawdę pomogła mi ta prezentacja .Nie wpadłem na to ,że coś takiego może znaleźć się na Youtube. Tylko mam jeszcze pytanie czy jest możliwość sprawdzenia poprawności Cd Keya nie jestem pewien ile razy został zainstalowany. Ten CD key co jest na naklejce.

Co to znaczy? Był już wcześniej robiony format na tym komputerze? System jest oryginalny?

System jest oryginalny , słyszałem ,że jest możliwość zainstalowania 3 razy czy to jest prawda?Był raz instalowany( tego nie jestem pewien)

Nic się nie martw, instaluj. Chodzi o aktywację, ale spokojnie się później aktywuje. Robisz przecież tylko formata.

Gdyby aktywacja online odmówiła posłuszeństwa, to zawsze jest telefoniczna.

Czyli nawet jakby cd-key byłby użyty więcej niż przypisaną ilość razy , to będę miał zainstalowanego Windowsa tyle że z jakimś okienkiem powiadamiającym o Nielegalnym Oprogramowaniu?

Nie. Po prostu wybierzesz aktwację telefoniczną i automat normalnie zalegalizuje.

Dobrze teraz rozumiem , Dziękuję bardzo. Problem rozwiązany