Format z pendrive

Witam,

jestem właśnie w trakcje formatowania mojego nootebooka DELL D430. Nie posiada on napędu CD/DVD ani stacji dyskietek więc całą operację muszę wykonać za pomocą pendrive’a. Utworzyłem z pendrive’a dyskietkę startową WIN98 i kiedy próbuje sformatować dysk (wpisując komendę “format c:”) wyskakuje mi powiadomienie, że próbuje wpisać złą komendę. Proszę o pomoc, to jest mój pierwszy format komputera więc proszę o w miarę przejrzyste wypowiedzi.

wydaje mi się ,że powinno być

a:\format c:

gdzie a to litera stacji pendrive

hmm a co będziesz na nim instalował - jaki os?

Takie głupie pytanie- skopiowałeś plik format.com na tego pena?

Zadałam pytanie o os bo Vista i Win 7 pozwalają na format partycji systemowe z poziomu instalatora. Wrzucasz instalkę na pendrive, w biosie ustawiasz kolejność bootowania pierwszy pendrive, po restarcie uruchamia Ci się instalacja i tam możesz formatować bez żadnej dyskietki.

2163af7912ae6e7a28d7fd5fd1813b99,29,38.jpg

No chyba, chyba że jakiś inny os albo starsza wersja windy.

Nie odpali ci formatowania z tego dysku startowego MS-Dos bo nie widzi NTFS i pewnie jaki jedyny dysk widzi to jest ten pendrive.

Zainteresuj się jakimś systemem LiveCD (nowszym) i go zainstaluj na pendrive i wykonaj formatowanie.

początkowo mial to byc win 98 jednak ostatecznie będę starał się zainstalować win xp, teraz niestety mam inny problem. Zrobiłem z pena dysk instalacyjny, ustawiłem botowanie z usb jednak tuz przed uruchomieniem instalatora wyskakuje czarny ekran i jedyne co widać to migająca ikonka “_”. Odczekałem 15min z nadzieja, że instalator się uruchomi jednak nici z tego. nie działa (do utworzenia dysku instalacyjnego użyłem “WinToFlash”). Liczę na pomoc i podpowiedzi co jest nie tak.

Dodane 16.04.2011 (So) 11:20

Problem rozwiązany, pendrive’a użyłem jako dysk i zainstalowałem na nim windowsa. Po tym nie było już żadnych problemów.

Dziękuje za wszystkie odpowiedzi.