Format z xpka na win 7

(Marek Urbi) #1

Mam problem - do tej pory miałem xpka ale chcę zainstalować win 7, podczas włączania komputera pisze, że niby bootuje z płyty, ale nie da się jej włączyć, po prostu przeskakuje dalej i załącza komputer. Proszę o pomoc.

(Hitm3n) #2

Podczas ładowania musisz wcisnąć jakikolwiek przycisk na klawiaturze, żeby płyta zaskoczyła.

(Marek Urbi) #3

Wiem o tym, naciskam, ale nic się nie dzieje, jest też włączone bootowanie z cd-romu

(floyd) #4

Co to za płyta? Oryginalna czy sam nagrywałeś. Tak się najczęściej dzieje dzieje gdy płyta jest źle nagrana albo jest uszkodzona.

(Marek Urbi) #5

Sam nagwrywałem, nagrałem ściągnięty obraz płyty przez program imgburn. Jak prawidłowo nagrać aby działało ?

(Marek Krakus) #6

Cześć.Sam nagrałeś prawdopodobnie(raczej na pewno) jako dane.Płyta musi być w formacie ISO-inaczej mówiąc samostartująca.

(Marek Urbi) #7

Mam obraz płyty iso, który nagrałem poprzez program imgburn. Miałem to zrobić jakoś inaczej ?

(Marek Krakus) #8

Właściwości tego iso-otwierany za pomocą.................imgburn?

(Marek Urbi) #9

Otwierany za pomocą: NTI Media Maker, ale gdy nagrywałem otworzyłem imgburn i nagrałem obraz płyty.

(Marek Krakus) #10

Bootowanie cd masz ustawione jako first boot,na pierwszym miejscu cd/dvd,potem hdd.

Zmień na chwilę właściwości -otwierany za pomocą imgburner-potem zmienisz na ten media coś tam.Po zmianie na imgburner-uruchom mormalnie.Img powinien nagrać automatycznie sam.

(Marek Urbi) #11

Sprawa zakończona, aż głupio się przyznać - miałem zepsuty napęd, więc pożyczyłem od kolegi, i na nim próbowałem formatować, ale w końcu okazało się, że on czyta tylko CD i dlatego płytka się nie ładowała, po zamontowaniu napędu DVD udało się sformatować. Dziękuje wszystkim, którzy próbowali mi pomoc i pozdrawiam :slight_smile: