Format z xpka na win 7

Mam problem - do tej pory miałem xpka ale chcę zainstalować win 7, podczas włączania komputera pisze, że niby bootuje z płyty, ale nie da się jej włączyć, po prostu przeskakuje dalej i załącza komputer. Proszę o pomoc.

Podczas ładowania musisz wcisnąć jakikolwiek przycisk na klawiaturze, żeby płyta zaskoczyła.

Wiem o tym, naciskam, ale nic się nie dzieje, jest też włączone bootowanie z cd-romu

Co to za płyta? Oryginalna czy sam nagrywałeś. Tak się najczęściej dzieje dzieje gdy płyta jest źle nagrana albo jest uszkodzona.

Sam nagwrywałem, nagrałem ściągnięty obraz płyty przez program imgburn. Jak prawidłowo nagrać aby działało ?

Cześć.Sam nagrałeś prawdopodobnie(raczej na pewno) jako dane.Płyta musi być w formacie ISO-inaczej mówiąc samostartująca.

Mam obraz płyty iso, który nagrałem poprzez program imgburn. Miałem to zrobić jakoś inaczej ?

Właściwości tego iso-otwierany za pomocą…imgburn?

Otwierany za pomocą: NTI Media Maker, ale gdy nagrywałem otworzyłem imgburn i nagrałem obraz płyty.

Bootowanie cd masz ustawione jako first boot,na pierwszym miejscu cd/dvd,potem hdd.

Zmień na chwilę właściwości -otwierany za pomocą imgburner-potem zmienisz na ten media coś tam.Po zmianie na imgburner-uruchom mormalnie.Img powinien nagrać automatycznie sam.

Sprawa zakończona, aż głupio się przyznać - miałem zepsuty napęd, więc pożyczyłem od kolegi, i na nim próbowałem formatować, ale w końcu okazało się, że on czyta tylko CD i dlatego płytka się nie ładowała, po zamontowaniu napędu DVD udało się sformatować. Dziękuje wszystkim, którzy próbowali mi pomoc i pozdrawiam :slight_smile: