Format zdjec zajmujacy najmniej miejsca na dysku

(system) #1

Siemka.

Mam proste pytanie . Ktory format zajmuje najmniej miejsca na dysku ? jpg , bmp, png, gif ? A moze jakis inny ?

(aju) #2

Ostatnio większość zdjęć zapisuję właśnie w png - świetna jakość a rozmiar nie jest jakość strasznie wygórowany.

Dobry jest też jpeg i gif.

Bitmapy odpadają ;]

(system) #3

dzieki :] generalnie sprawa wyglada tak, ze mam kolekcje zdjec , zdecydowana wiekszosc w formacie jpg i chcialbym, aby zajmowaly one jak najmniej miejsca na dysku . czy np programem irfan view bede mogl przekonwertowac wszystkie , aby zajmowaly wlasnie jak najmniej miejsca ?

(Mztswk) #4

Te co masz jpeg to nie ma sensu konwertować na inny bo mają one bardzo duży stopien kompresji.

Inne spokojnie przekonwertujesz np. irfan view.

(system) #5

wlasnie przed chwila programem irfan view przekonwertowalem na probe 18 fotek, ktore zajmuja 5,35 mb . Docelowe fotki po calym zabiegu zajmuja tylko 1,11 mb :lol: przyjrzalem sie im z bliska i naprawde nie widac praktycznei zadnej roznicy w jakosci :slight_smile: nie jestem jakims wymygajacym grafikiem :P, zwykly ze mnie uzytkownik :wink: po prostu chce zmniejszyc ilosc zajmowanego miejsca na dysku i jak jzu napisalem nie widze zadnej roznicy.

Czy moze ktos mi podac najlepsze ustawienia w konwersji do jpg w programie irfan view , takie ktore pozwola na przekonwertowanie fotek na jak najmniejsze ?

(Skr3czu) #6

Najlepiej zapisuj w PNG ;]

(gradek83) #7

caamel

Ja mam tak ustawione i w zupełności mi to wystarcza ale to zazzwyczaj zależy jaką fotkę kompresujesz jeśli oryginalna prosto z aparatu to kompresja może byc owiele większ czyli nawet do 50% Im mniej procent tym większa kompresja :slight_smile: tak jak widac na obrazku :slight_smile:

takcb2.jpg

(Monczkin) #8

caamel proszę poprawić błędy i zmienić tytuł na konkretniejszy.