Format zdjec zajmujacy najmniej miejsca na dysku

Siemka.

Mam proste pytanie . Ktory format zajmuje najmniej miejsca na dysku ? jpg , bmp, png, gif ? A moze jakis inny ?

Ostatnio większość zdjęć zapisuję właśnie w png - świetna jakość a rozmiar nie jest jakość strasznie wygórowany.

Dobry jest też jpeg i gif.

Bitmapy odpadają ;]

dzieki :] generalnie sprawa wyglada tak, ze mam kolekcje zdjec , zdecydowana wiekszosc w formacie jpg i chcialbym, aby zajmowaly one jak najmniej miejsca na dysku . czy np programem irfan view bede mogl przekonwertowac wszystkie , aby zajmowaly wlasnie jak najmniej miejsca ?

Te co masz jpeg to nie ma sensu konwertować na inny bo mają one bardzo duży stopien kompresji.

Inne spokojnie przekonwertujesz np. irfan view.

wlasnie przed chwila programem irfan view przekonwertowalem na probe 18 fotek, ktore zajmuja 5,35 mb . Docelowe fotki po calym zabiegu zajmuja tylko 1,11 mb :lol: przyjrzalem sie im z bliska i naprawde nie widac praktycznei zadnej roznicy w jakosci :slight_smile: nie jestem jakims wymygajacym grafikiem :P, zwykly ze mnie uzytkownik :wink: po prostu chce zmniejszyc ilosc zajmowanego miejsca na dysku i jak jzu napisalem nie widze zadnej roznicy.

Czy moze ktos mi podac najlepsze ustawienia w konwersji do jpg w programie irfan view , takie ktore pozwola na przekonwertowanie fotek na jak najmniejsze ?

Najlepiej zapisuj w PNG ;]

caamel

Ja mam tak ustawione i w zupełności mi to wystarcza ale to zazzwyczaj zależy jaką fotkę kompresujesz jeśli oryginalna prosto z aparatu to kompresja może byc owiele większ czyli nawet do 50% Im mniej procent tym większa kompresja :slight_smile: tak jak widac na obrazku :slight_smile:

takcb2.jpg

caamel proszę poprawić błędy i zmienić tytuł na konkretniejszy.