Format zdjęć

Witam. Nie wiem czy pisze w dobrym dziale ale spróbuje :stuck_out_tongue_winking_eye:

Mam taki problem… Robiłem sobie wczoraj z dziewczyna zdjęcia aparatem cyfrowym i po zrzuceniu tych zdjęć na komputer widnieje rozszerzenie *.JPEG

Chciał bym wrzucić te zdjęcia na telefon ( Samsung chat 335) lecz wydaje mi się ze to rozszerzenie nie jest obsługiwane na tym telefonie. Zrzuciłem wszystkie zdjęcia lecz po włączeniu któregoś z nich, wyskakuje taka ikonka (czerwone kółeczko przekreślone - jak zakaz). I teraz pojawia się problem że nie wiem jak zmienić to rozszerzenie na JPG… Próbowałem już klikać na zdjęcie “Zmień nazwę” lecz to nie pomagało. Prosił bym o w miarę szybką pomoc. Z góry dziękuję

Rozszerzenie zmienia się edytorem do grafiki. Tam dajesz “zapisz jako…” i wybierasz inny niż “.jpg”

http://imageshack.us/photo/my-images/81 … uuudj.png/

Na tym ssie widać że Typ Pliku jest JPEG a nazwa " kocham.jpg"

Nie rozumiem dlaczego to zdjęcie mi nie działa a inne z takimi samymi danymi działa… Po prostu nie wiem co zrobić żeby zdjęcia zrobione aparatem cyfrowym działały mi na komórce.

Dodam jeszcze że aparat tak zapisuje zdjęcia :

System zapisu - JPEG

Format pliku

  • Exif 2.2

  • DCF 1.1

  • DPOF 1.2

JPEG a jpg to coś troche innego.

Do przeglądania zdjęć na kompie używam programu IrfanView jest bardzo dobry i łatwy, lekki co ważne.

Wszystko w nim zmienisz, rozmiar format itp.

Zmienilem “niby” to rozszerzenie ale znowu wyswietla sie Typ pliu JPEG i na komorce nie dziala.

.jpg a .jpeg to jest to samo.

gorski94 ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.