Format?

witam.

mam problem nastepujac:

posiadam dwa sytemy operacyjne,do wyboru przy wlanczaniu win xp pro sp2 lub win 98se…obecnie chcialbym pozbyc sie win98se nie usuwajac przy tym winXp lub jesli to lepsze rozwiazanie dokonac formatu dyskow,czyli usunac dwa systemy operacyjne(i wszystkie pozostale smieci) i wgrac odnowa winXp.

jak zrobic jedna z tych czynosci(usunac win98…lub zrobic calkowity format i wgrac winXp)?

prosze o pomoc,z gory bardzo dziekuje

Prawoklik na mój komputer -> Właściwości -> Zaawansowane -> uruchamianie i odzyskiwanie -> edytuj. Zaawartość pliku powinna być taka - ustaw na taką a starą na wszelki wypadek zrób jej kopię.

[boot loader]

timeout=30

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect

czy teraz moge wywalic folder “windows”(ten z win98)?:slight_smile:

tak

dreczy mnie sprawe tego czy teraz win 98 bedzie odinstalowany czy folder"windows" bedzie tylko usuniety(jesli to zrobie)? przeciez tamto ustawienie prowadzi do tego by system win98 sie nie uruchamial prawda? a nie powoduje odinstalowania win98?

druga sprawa. to jest kopia tego boota

[boot loader]

timeout=30

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOWS

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOWS=“Microsoft Windows XP Professional” /fastdetect /NoExecute=OptIn

C:=“Microsoft Windows”

czy jesli tak mam to nie powinienem wstawic "partition(2)"nadal a nie (1)?