Format!

Witam. Mam taki problem bo mam zainstalowany system na kompie na dysku C i chciałbym zrobić format . I tu mój problem czy jak bede robił format dysku C i instalował na nowo system to nie usuną mi się pliki z innych dysków ?

Jeżeli zrobisz format tylko dysku C to nie usuniesz danych znajdujących się na innych partycjach :slight_smile:

Kiedyś miałem taką sytuację, że kilkukrotnie po formacie C: dostęp do pozostałych partycji został uniemożliwiony. Trzeba było formatować. Dlaczego tak mogło się dziać? Coś źle robiłem? Trudno powiedzieć?

Zdarzyło mi się to może 2-3 razy, ale jednak się zdarzyło :slight_smile:

A może mógłby mi ktoś jeszcze napisać jak sformatować tylko jeden dysk . Mam windowsa na płycie :smiley:

Wkładasz płytę, bootujesz no i… formatujesz tylko jeden dysk :smiley:

W momencie gdy instalator prosi o podanie partycji, wybierasz C i klikasz format.

Podczas instalacji systemu, będziesz miał wybór, dysków, partycji, na których chcesz zainstalować system.

Następnie będzie wybór : “z formatowaniem”, “bez formatowania”- zrób formatowanie.

Po to się robi co najmniej dwie partycje,system i programy trzyma się na C:,resztę na D:,a jeśli idzie o ważne dane robi się backupy