FormatFaktory 2 bledy

Witam. Ostatnio używam do konwersji filmów wspomnianego programu i jestem z jego działanie bardzo zadowolony, ale…

Ostatnio mam z nim 2 problemy których nie jestem w stanie wyjaśnić.

  1. Przy jednym filmie (odcinek serialu) program zwyczajnie nie dodaje napisów. Jeden film od drugiego niczym się nie różnią, napisy konwertowane do srt w ten sam sposób, przy oryginalnym filmie automatycznie się dodają, a przy tym jednym nie dodają się. Próbowałem kilka razy i nic. Nie chce używać innych programów, bo nie chce w każdym mieć innej jakości itp, lub próbować metodą prób i błędów kiedy w końcu ustawie tak jak być powinno. To powinno działać i tyle.

  2. Przy innym pliku filmowym przesuwa dźwięk. Działą normalnie do identycznych plików o identycznej kompresji rozszerzeniu itp…, a do tego jednego jedynego, niczym się nie wyróżniającego(na pierwszy rzut oka, drugi i trzeci też), za każdym razem opóźnia dźwięk względem filmu o jakieś 2s.

Co mogę zrobić, jakie mogą być tego przyczyny?

Tutaj może być przyczyna w bitrate audio , ustaw na sztywno bitrate na 128 i dopiero konwertuj.

PS. Ten dźwięk rozumiem że opóźnia się jak oglądasz na stacjonarnym odtwarzaczu DvD , a na kompie przekonwertowany ten sam plik leci w porządku?

Przekonwertowany opóźnia się na komputerze i na iPhonie. Wszystkie pliki konwertuje z tymi samymi ustawieniami a ten jeden zwyczajnie za każdym razem opóźnia dźwięk, gdzie jego parametry są identyczne co pozostałych plików poddawanych konwersji.