Formatowanie 2 dysków

Mam taki 1 problem zrobiłem raz tak ze zrobiłem formata na C i instalując Windowsa i zrobiłem tak samo na D i miałem 2 Windowsy a tak nie chciałem chciałem sformatować 2 dyski ale żeby windows był na 1 Pomocy… jak sformatować 2 dyski naraz - na forum coś czytałem żeby dyskietek z takim programem włożyć i sformatować ale ja mam właśnie tu problem ja nie mam stacji dyskietek … bo mi się nie opłacało robić bo nie używam już dyskietek. Jak mnie rozumiecie to POMOCY !!

PS:JAK ZROBIĆ ŻEBY MI NIE WYSKAKIWAŁO DO WYBORU 2 WINDOWSÓW ??? BO JUŻ USUNĄŁEM WINDOWSA NA D NO ALE WYBÓR ZOSTAŁ I MNIE DO DENERWUJĘ

menu start -> uruchom -> msconfig, zakładka bootowanie…

W msconfig - to chyba tylko kolejność można zmienić. Żeby to usunąć trzeba w notatniku otworzyć plik C:/boot.ini i skasować jeden z wierszy typu: multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS=“Microsoft Windows XP Professional”. Wtedy wyboru systemu przy starcie kompa nie będzie. Plik ten jest plikiem systemowym więc może być niewidoczny. Trzeba wtedy wyłączyć ukrywanie plików systemowych.

można i usunąć…

C:/boot.ini

nie ma tego ;/ dałem żeby wyświetliło ukryte foldery i nic;/ a co do ciebie

technik_elektro

to nie ma zakładki botowanie

jaki system operacyjny ?? jeśli win xp to może nie być opcji usuwania w boot.ini (tak się nazywa zakładka w msconfig dla tego systemu), aby zobaczyć plik boot.ini trza odznaczyć ukryj pliki systemowe,

aby zobaczyć plik boot.ini trza odznaczyć ukryj pliki systemowe

nic nie pomogło ;/

jaki system operacyjny ??

mam System Windows Xp Professional a takie drobniejsze szczegóły nie wiem czy potrzebne to : Serivce Pack 3

To zaznacz jeszcze opcję POKAŻ UKRYTE PLIKI I FOLDERY - boot.ini musi być widoczny.

Dodane 29.08.2010 (N) 19:24

Jeszcze małe sprecyzowanie. Wiersz z tym wpisem: multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS oznacza bootowanie z pierwszej partycji pierwszego dysku (czyli C:) i musi zostać. Jeśli by się go usunęło to windows próbowałby się uruchomic z tej drugiej partycji i mogłaby być kicha :wink:

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS

a jeżeli to ogarniam ^^ to

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOWS

bo ja chcę usunąć włanczanie windowsa partycji D :slight_smile:

To zaznacz jeszcze opcję POKAŻ UKRYTE PLIKI I FOLDERY - boot.ini musi być widoczny.

kazałeś mi to wtedy robić i pisałem ze nic ;/ możne ja mam to gdzie indziej ? albo nie mam ;/ nie wiem nie jestem dobry w te klocki ;/ jeżeli chodzi o jakieś cody albo coś w windowsie to jestem cienki ;/ jeżeli już chodzi o windowsa to tylko formata ;p

Uruchom MÓJ KOMPUTER > NARZĘDZIA > OPCJE FOLDERÓW > WIDOK i tam odznacz (nie ma być ptaszka) UKRYJ CHRONIONE PLIKI … oraz zaznacz POKAŻ UKRYTE PLIKI I FOLDERY. Wtedy na dysku C: musi pojawić się boot.ini. W Notatniku otwórz ten plik i zmień jego zawartość jak poniżej:

[boot loader]

timeout=30

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS=“Microsoft Windows XP Professional” /noexecute=optin /fastdetect

Dodane 29.08.2010 (N) 20:18

Jak nadal go nie widzisz to utwórz w Notatniku nowy plik o nazwie boot, wklej do niego to co podałem wyżej i zapisz na dysku C: Po zamknięciu Notatnika zmień rozszerzenie tego pliku z txt na ini.

[boot loader]

timeout=30

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect

co mam tu zmienić ? jeżeli ogarniam to usunąć 2 linie z parition 2 windows ?

PS : Jeżeli tak to dzięki za wszystko i czy ktoś mi pomoże z tym formatem ?

tak

Tak masz usunąć ostatni wiersz.

Nie wiem dokładnie o co Ci chodzi z tym formatowaniem dysków. Jak system Ci działa to formatowanie dysku D: możesz zrobić klikając w Moim Komputerze prawym przyciskiem myszy > Formatuj. Jak chcesz sformatować też dysk C: to powyższe ustawianie bootowania nie miały sensu bo podczas instalacji Windows sam formatuje dysk lub tworzy na nowo partycje oraz tworzy nowy plik boot.ini, a jak już jest jeden system do dodaje tam wybór nowego.

Nie wiem dokładnie o co Ci chodzi z tym formatowaniem dysków. Jak system Ci działa to formatowanie dysku D: możesz zrobić klikając w Moim Komputerze prawym przyciskiem myszy > Formatuj.

nie zgodzę się ponieważ to jest usuwanie nie potrzebnych plików chyba że mówię źle bo tak od kogoś słyszałem

Jak chcesz sformatować też dysk C: to powyższe ustawianie bootowania nie miały sensu bo podczas instalacji Windows sam formatuje dysk lub tworzy na nowo partycje oraz tworzy nowy plik boot.ini

też się nie zgodzę robiłem 2 formaty i to się nie usuwało ani nic.

Przede wszystkim zanim się wypowiesz to może użyj np. czegoś takiego jak google.pl i poczytaj, a nie sugeruj się czyimiś wyssanymi z palca opowiastkami.

Są 2 rodzaje formatowania nisko i wysoko poziomowe. pierwsze może okazać się niebezpieczne bo tworzona jest nowa struktura dysku i jak padnie zasilanie to można sobie uszkodzić dysk. Wysokopoziomowe niszczy tylko strukturę plików, czyli można powiedzieć, że kasuje ale całą zawartość partycji.

Nie mam pojęcia w jaki sposób robisz formatowanie, ale widocznie źle, skoro Ci dane zostają. Jest wiele sposobów i narzędzi do formatowania dysków - od dosowego polecenia format poprzesz narzędzia dostępne w instalatorze Windowsa na rożnych programach do tego celu kończąc http://www.dobreprogramy.pl/Narzedzia-d … ws,54.html.

Po Prostu Wkładam płyte ^^ potem jak jest te menu płyty jak włączam ją przez cd-rooma daje instalacja windowsa wybieram c potem znowu mi coś wyskakuje to znowu c a potem jak wybiorę 2 raz c to jest opcja formatuj na F formatuje instaluje mi się windows i git ^^ tylko właśnie nie wiem jak sformatować d żeby windows mi się nie instalował jak zacząłem ten temat to byłem po formacie D zformatowałem : wszystko jak z c tylko jak sformatowało zaczęło instalacje windowsa ale wtedy resnełem kompa tylko właśnie pytałem się jak sformatować d ponieważ ten mój sposób może chyba coś uszkodzić ---- >> ?

Instalator Windows XP nie posiada funkcji formatowania partycji beż instalacji systemu, po prostu partycje D musisz już sformatować z poziomu systemu, no chyba że konsola odzyskiwania i komendą sformatujesz partycje D , ale ja takich rzeczy nigdy nie robiłem i nie wiem i nawet mi się nie chce szukać skoro łatwiej można to zrobić z poziomu systemu.

Nie bardzo rozumiem co tu napisałeś. Domyślam się, że odpalasz płytę z uruchomionego Windowsa. Tak się nie instaluje Windowsa. Tu masz obrazkowo jak to poprawnie zrobić http://www.pcwiedza.pl/instalacja_windows_xp.html. Warunek: musi być w BIOSie ustawione bootowanie z CDROM. A jak zrobić formatowanie napisałem Ci w moim poprzednim poście. I jak napisał amorek273 instalator formatuje dysk (usuwa wszystkie dane) i wgrywa na dysk nowy system, więc po przejściu procesu instalacji na dysku C masz pliki nowozainstalowanego systemu Windows.

źle mnie zrozumiałeś ponieważ robię tak jak w tym linku :slight_smile: i myślę że można zamknąć ten temat ponieważ dowiedziałem już się jak sformatować D tylko dalej nie wiem czy mój sposób nie zepsuje niczego .

Domyślam się że dalej brniesz w formatowanie z poziomu instalacji systemu i po zakończonym formatowaniu chcesz szybko kompa wyłączyć lub zresetować,żeby nie zaczął kopiować plików?