Formatowanie bateri

Witam.Zakupiłem dziś sobie nowy telefon LG Ku 990,i teraz moje pytanie.Cz baterie które teraz są produkowane należy formatować czy nie ma potrzeby.Wyczytałem gdzieś że takie baterie nie lubią jak się je przełodowuje jak i maksymalnie rozładuję.

Odrazu po kupnie akumulatora trzeba go całkowicie rozładować, aż się telefon wyłączy i potem na ładowanie włączyć przez 10H i tak z 5 razy.

Nie lubią jak je sie tak cały czas traktuje, ale z nowymi akumulatorami to konieczne.

Niewiem jaki to dokładnie akumulator ale te nowe podobno nie potrzebują formowania.

PS. Baterii się nie formatuje tylko formuje. Formatuje się dysk :smiley:

Opis formowania baterii:

  1. Korzystamy z telefonu do momentu całkowitego rozładowania akumulatora, do chwili samoczynnego wyłączenia się telefonu.

  2. Podłączamy wyłączony telefon do ładowarki na czas 12-15 godzin.

  3. Odłączamy telefon od zasilania, uruchamiamy i użytkujemy do ponownego całkowitego rozładowania baterii.

  4. Ponownie ładujemy wyłączony telefon przez 12-15 godzin.

  5. Po dwukrotnym cyklu rozładowań i ładowań, czas funkcjonowania baterii (a przez to oczywiście telefonu) powinien się wydłużyć. Cykl można powtarzać dla lepszego rezultatu.

Masz w awatarze google a nie potrafisz z niego korzystać? Było już setki razy o tym #-o

BZDURA!!

W nowych telefonach są ogniwa li-ion i li-poli i tych się NIE FORMUJE !

Masz o tym coś w instrukcji? Nie, prawda?

Możesz spokojnie doładowywać sobie baterię w każdym momencie, nie ma sensu trzymać telefonu pod ładowarką na dłużej niż to jest potrzebne.

Prosze więc głupot nie wypisujcie, jeśli nie znacie się na rzeczy bo wprowadzacie kolegę w błąd :x