Formatowanie baterii, jest sens?

Witam,czy w obecnych bateriach telefonów komórkowych jest sens formatowania baterii 12 h? Rozumiem żeby zaliczyć trzy cykle rozładowanie do zera i naładowanie do pełna ale czy trzeba każdorazowo ładować kilkanaście godzin??

Nowe baterie są już wstępnie formatowane więc nie ma takiej potrzeby .

W nowszych urządzeniach układ sterujący ładowaniem baterii odcina lub znacząco obniża prąd ładowania po naładowaniu baterii, więc nie trzeba zostawiać aż na 12h.

Nie,jeśli jest nowa bateria to można nawet zaszkodzić zmniejszając pojemność ogniwa,dotyczy to szczególnie baterii litowo-polimerowych.

Nic nie formatuj,tak jak napisał kolega depedro

ja tylko dodam,że raczej nie dopuszczaj do pełnego rozładowania,tankuj telefon nawet jak masz 2 kreski :slight_smile:

Dzięki za odpowiedz,czyli ładujemy 3 cykle pełnmego rozładowania i naładowania bez żadnych doładowań :slight_smile:

Tylko że elektronika może też sobie zostawiać zapas mocy. To że telefon się wyłaczy nie oznacza że pojemność baterii wynosi 0% to samo dotyczy laptopów czy innych urządzeń elektronicznych.

Tak się składa,że tym się zajmuje od ładnych lat i nowych baterii się nie formatuje ,nie rób nawet tych 3-ch cykli rozładowań tylko normalnie ładuj telefon

Witam , tak na marginesie , TURANKANTOR13 piszesz , że zajmujesz się tym ładnych parę lat a nie wiesz , że baterie /akumulatorki / się formuje a formatuje dyski , peny a kiedyś dyskietki .

rattlesnake

a widzisz co pisze w tytule? ja wiem jak to się robi bo od 91 roku w tym siedze

http://pytamy.pl/title,formatowanie-bat … caid=6df91

Jeśli ktoś pyta o “formatowanie” baterii zakładam , że jest laikiem , ale osoba siedząca w temacie , ładnych parę lat , która nie sprostowała błędu a go powiela zasługuje na zwrócenie uwagi . Pozdrawiam .

PS.

Niewinny się nie tłumaczy .

i tak w kółko Macieju.

Najważniejsze by przy pierwszych ładowaniach poczekać aż naładuje się do końca.

Nie przerywać w połowie ładowania.

jak już to formuje…formatować można np dyski

A tak w ogóle to jaki to akumulator dokładnie? W instrukcji było tak napisane?