Formatowanie Baterii li-poly

Witam, kupiłem dzisiaj baterie li-poly 3400 mAh i chciałbym się dowiedzieć jak mam ją dobrze sformatować, abym nie miał z nią potem problemów, mój model telefonu to SE w800i

Baterii tej klasy się nie formuje. Po prostu ją naładuj i po sprawie

nie ma potrzeby jak już ale jak chcesz to rozładój ją (używaj normalnie telefon) i podłącz pod ładowarkę na 12 godzin i tak 3 razy

Absolutnie nie robi się czegoś takiego. Można uszkodzić baterię! Baterie litowo-jonowe i polimerowe są przygotowane do pracy przez producenta a proces formowania dotyczył wyłącznie baterii Niklowo-Kadmowych. Obecnie należy często baterię doładowywać. Nie należy pozwolić by się rozładowała.

To dlaczego w instrukcji od Nokii 5140i która fabrycznie ma baterię litowo-jonową znalazłem taką informację: Nowa bateria osiąga pełną

wydajność dopiero po dwóch lub trzech pełnych cyklach ładowania

i rozładowywania. ??

Bo to prawda. Nowa bateria osiągnie swoją pełna “moc” po kilku ładowaniach i “automatycznych” rozładowaniach

Poczytaj sobie ten wątek http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … ht=battery

Nie chcę się powtarzać

Ale pełen cykl ładowania nie wynosi 12h. W moim k750 całkowity cykl ładowania wynosi 2,5h.

A co do ładowania przez 12h to raczej bateria nie naładuje się więcej niż wynosi jej pojemność. Nawet nie wiem czy w ogóle jest ładowana po osiągnięciu pełnej pojemności.

Pełny cykl ładowania kończy się w momencie gdy telefon sygnalizuje “bateria naładowana”

Bateria nigdy nie jest ładowana do pełna. Zazwyczaj do poziomu około 96% co ma zabezpieczyć przed przeładowaniem