Formatowanie bez używania płyty

Witam, mam do Was wszystkich pytanie.

Na początku powiem, że wybrałem to forum bo uważam, że są tu ludzie którzy moga mi pomóc.

Nie mam płytki od windowsa visty, wszystkie kody do niego mam a potrzebuje zrobić formata, bo to jak chodzi to jest tragedia.

Jak mogę to uczynić bez płyty, oraz tak aby wszystkie dane z routera się zachowały. Tzn czy jak zgram office, i pliki z routera na komórkę i znów przeniosę będą działać?

Z góry dziekuję za odpowiedzi, i czekam na nie pilnie.

Z ciekawości zapytam: co to za router, który działa pod Windows 7 i przechowuje dane użytkownika ?

Format bez płyty - to żaden problem. Można to zrobić np. przy pomocy Live-CD z linuksem.

Natomiast instalacja bez płyty (choć zapewne wykonalna) może być upierdliwa.

Zgranie Office nic nie da - bo i tak trzeba go będzie zainstalować.

Zapytam z ciekawosci, czy umiesz cyztac ze zrozumieniem, wyraznie napisalem windows VISTA.

Pytam jak to zrobic a nie czy to latwe czy nie.

Jakim sprzętem dysponujesz, Laptop, Desktop, czy system był fabrycznie zainstalowany, podejrzewam że tak, podaj producenta sprzętu, prawdopodobnie masz ukrytą partycję z systemem, można z niej odzyskać system w stanie “fabrycznym”, zaśmiecony przez producenta ale z tym można sobie poradzić w 2 godziny, jak podasz odpowiednie informacje to będziemy myśleć dalej :wink:

@up kocham Cie

Mam komputer stacionarny, firmy NTT, ogólnie windows vista system był fabrycznie zainstalowany.

Jak mi pomożesz będziesz miał u mnie przysługę

Dane z routera (ustawienia) masz na routerze i nic do tego nie ma system. Zapewne chodzi Ci o ustawienia sieci hasło itp. To powinieneś sobie spisać. Co do formata bez płytki to niestety nie jest to możliwe, musisz mieć płytę z systemem.

Twoja radość jest trochę przedwczesna, niestety.

Przekopałem trochę Google, i w sumie nic nie znalazłem :expressionless:

Myślę że masz dwa trzy wyjścia:

1.Wygląda na to że powinieneś mieć zainstalowany “mały system Linuksowy” po nazwą “Recovery Studio”, który to podobno pozwala na stworzenie płyt Recovery z systemem i sterownikami, czy i jak to działa, nie mam pojęcia.

2.Kontakt z NTT, pytanie o możliwość wysłania nośnika z systemem, ewentualnie instrukcje jak skorzystać z owej ukrytej partycji, na początek spróbowałbym tej opcji.

3.Pożycz płytę z systemem od znajomego i z niej postaw system, płyta musi być zgodna z wersją i licencjonowaniem systemu, czyli masz np. masz OEM Vista Home Premium, to z takiej płyty musisz postawić system, jeżeli nie przyjmie Ci klucza podczas instalacji to instalujesz bez i aktywujesz przez telefon.

Myślałem o 7 i napisałem o 7 - co nie zmienia faktu, że w kontekście instalacji Windows to Windows, i nie ma znaczenia wersja, lecz to czy posiadasz instalatora.

TO powinno być łatwe - NTT zawsze dodaje do komputera płytę instalatora, bez tej płytki łatwe na pewno nie będzie.

szaryy427 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Poza tym, na forum używamy polskich znaków (ż, ł, ć, ś, ą itp.). Proszę wyedytować swoje posty i poprawić co trzeba.

W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika.

Areh,

za to Ty piszesz posta nie wnoszącego nic do tematu, o małej głupocie.

Na innych forach już są za to pkt karne, ale jak widać jesteś adminem.

A więc jak mógłbym to zrobić, kurde?

jak nie masz płyty z Windows Vista to nie zainstalujesz systemu ponownie;sprawdz czy przypadkiem nie masz kopii visty na ukrytej partycji, jeśli nie ma to pożycz od kogoś płytę z vistą (oem,wersja nadrukowana na nośniku nie istotna,każdy nośnik visty ma wszystkie jej edycje ) i z niej instalujesz na nowo system. W czasie instalacji nie wpisuj klucza, wybierz z listy wersji Visty tą którą masz a klucz wpisujesz dopiero po instalacji wchodząc do właściwośći komputera (prawy kl. myszy na ikone komputer/właściwości) i na dole okba klikając na aktywuj system teraz.

office nie zgrywaj bo i tak nie ruszy po formacie-konieczna nowa instalacja