Formatowanie C: - problem


(system) #1

Witam mam problemik a mianowicie chce zainstalować system XP od nowa ( jest to laptop który miał angielski system sprowadzony z Anglii i nigdy nie robilem tam systemu) ale gdy przechodze początkowe kroki instalacji jest ok dochodze do kroku w którym pisze mi że system chce się zainstalować na E: ( mam tam dokumenty swoje ) daje ESC i wyskakuje lista prtycji klikam na C: daje Enter ale pisze że tam jest już system Windows i nie ma opcji sformatowania tylko pisze czy chce zainstalować " dwa systemy " .... nie chce dwóch bo ja już tak robiłem i nie instalują się wtedy dwa tylko sie nowy instaluje ( tak jak chce ) ale troche plików ze starego windowsa zostaje.Więc tu moje pytanko : Jak sformatować dysk C: ale żeby było łatwo i nic nie zepsuć bo ja zielony jestem w tych sprawach :slight_smile: prosze o szybką odpowiedz.

Z góry THX


(Maxikazio) #2

Z tego co zrozumiałem chcesz sformatować partycję C: i na niej zainstalować system. Ma to być jedyny system. Po Pierwsze instalator pyta czy chcesz instalować od nowa (ESC) czy naprawić instalację ® Wybierz opcję nowej instalacji, a następnie musisz przeformatować dysk C: (ja osobiście usuwam partycję i tworzę ją od nowa - o ile dobrze pamiętam podświetlam, "D", "enter", "C" [teraz jest opcja zmiany rozmiaru! !!


(system) #3

troszke mnie nie zrozumiałeś . przeszłem krok gdzie trzeba wybrać : czy świeża instalka czy naprawa .... doszło mi do kroku gdzie pisało że instalator zainstaluje system na E : .... dałem ESC i weszłem w liste partycji ..... wybrałem C: i chce sformatować ale zamiast typów sformatowanie ( NTFS ,Fat ) pisze że tam jest sytem i czy chce zainstalować drugą kopię ( tak naprawde instaluje sie tylko jeden system ale to ju.ż niewazne ) jak sformatować c:w moim wypadku .... jeśli jestes chętny moge na e maila wysłać wideo z komórki jak to wszystko robie i zdjęcia :slight_smile: odpowiedz na wszystko jak najszybciej :slight_smile:


(Maxikazio) #4

ja osobiście usuwam partycję i tworzę ją od nowa - wtedy wszystko cacy


(system) #5

no ja tez próbowałem ale tam pisze ze tam są pliki tymczasowe potrzebne do instalacji Windows ....... ponawiam pyt. jak sformatować C:


(Maxikazio) #6

Jest taki pakiet uruchamiający się z cd "ultimate boot cd" posiada wiele ciekawych narzędzi w tym ranish partition (do tworzenia i usuwania partycji, a przy okazji pozwala je sformatować - lub możesz tylko usunąć partycje , a utworzyć je instalatorem windows).


(system) #7

a gdzie to coś znależć zainstalować itp. ???


(system) #8

Ja bym na twoim miejscu spróbował sformatować tę partycje z systemu. Tylko nie daję gwarancji że to zadziała, ponieważ nigdy tak nie robiłem. Ale warto spróbować no nie. Wtedy powinien ci się windows spytać, czy na pewno chcesz odinstalować system. Dajesz tak. :slight_smile: Może zadziała.


(Asterisk) #9

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na konkretny.

Inaczej temat poleci do śmietnika.


(Maxikazio) #10

chociażby tu

lub

http://pobieralnia.pl/plik-4603-ultimat ... 4-1-1.html

tego się nie instaluje. Należy nagrać obraz na płytę (opcja nagraj z obrazu płyty - lub podobna) , włożyć płytę do napędu i z niej wystartować kompa.


(kamilmag) #11

był w PC Formacie


(system) #12

no dobra a jak już włoże tą płyte z tym czymś z tym Ultimate Bootem to mi się instalator systemu załaduje czy co ???


(Maxikazio) #13

Już pisałem. Po uruchomieniu płyty wybierz Ranish Partition (chyba w dziale system plików) i przy jego pomocy możesz usunąć odporną na formatowanie partycję. Jak usuniesz partycję możesz kontynuować instalatorem windows.


(system) #14

a jakiś inny sposób ....... jakiś bardziej znany program bo nie chce ściągać z neta nic ( mam powód swój ) ???????


(Maxikazio) #15

Można np. skorzystać z dyskietki startowej win98 lub ME i komendy fdisk, ale do laptopa raczej Ci się nie przyda, chyba, że przeniesiesz to na pendrive. Ewentualnie jakiś linux na pendrive który pozwoli zarządzać partycjami.


(system) #16

a programy typu Partition Manager lub Norton Partition ( czy coś ) ??? pomogły by ???


(Maxikazio) #17

tak


(system) #18

tylko że to troche nielogiczne usuwać partycje przy wlączonym kompie ............ nie zepsuje nic??????????? a masz gadu gadu albo skype ??? bo na forum to chwile trzeba czekać na odp.... ???

EDIT : naprawiłem wszystko bo jak ja instalowałem system to nie uruchamiałem ponownie tylko włożyłem płytę i dałem przycisk instlacji bo ponowne uruchomienie nic nie dawało ( nie czytało płyty ) ... okazało się że BIOS miał przestawione bootowanie tzn.wyłączone ..... :slight_smile: THX Z PMC