Formatowanie całego dysk- jak zrobić?

Witam. mój problem wydaje się banalny ale nie wiem jak to zrobić. chodzi mi o to że chcę usunąć wszystkie partycje, sformatować cały dysk i utworzyć partycje i na jednej zainstalować windowsa. da się tak zrobić? nie chce zrobić tak ze usune partycje zrobie nowe z pod instalatora xp i na jednej zainstaluje windowsa i ją sformatuje przy instalacji a pozostałe zrobione z pod windowsa. tak nie chce robić. da się zrobić tak jak napisałem na początku?

To odpal Gparted http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=59&id=1738 (jest darmowy - i dobry) i podziel dysk według uznania

1.Programem qtparted w dystrybucji live cd jakiegokolwiek linuxa, lub jakimś innym programem narzędziowym do dysków uruchamianym z bootowalnej płytki.

2.Podpiąć dysk pod innego kompa i sformatować.

3.Ale takich fanaberii bez rzeczywistej konieczności to ja nie rozumiem.

nie mam możliwości podpiecia do innego kompa. no a z płytki z xp nie da się jakoś tam w wierszu poleceń zrobić?

można ale partycji nie zmienisz i ni sformatujesz partycji systemowej

KYNEK

Masz tyle stażu na Forum, więc użyj opcji szukaj - problem omawiany wiele razy.

Znaczy że lubiesz sobie komplikować życie :smiley: - Instalator potrafi podzielić dysk na partycje i sformatować je bądz w FAT bądz w NTFS (do wyboru) - wszystkie, jeszcze przed instalacja - w systemie są już wtedy gotowe dyski i nic z nimi nie trzeba robić - sa gotowe do użytku.