Formatowanie całego dysku


(Core 2 Duo) #1

jak sformatować cały dysk bez instalacji systemu? bo jeśli zabootuje kompa z płytki windowsa xp to jak zrobie kilka partycji to sformatuje mi tylko tą na której będę instalował system. a jak zrobić zeby najpierw sformatować cały dysk poźniej podzielić go na partycje i na jednej z nich zainstalować system?


(chudy ed) #2

1sposob Odpal instalke WIN XP i skasuj wszystkie partycje.....i utwórz nowe potem sformatuj partycje sytemowa i jak postwisz wina to sformatuj pozostałe

2sposob Zrób dyskietke startową,wejdz do dosa i C: --> format c i tak po kolei wszystkie party

amen 8)


(Core 2 Duo) #3

ten drugi sposób odpada ponieważ nie mam stacji dyskietek, chyba ze można tak zrobić z pen drivem?


(system) #4

Ja robię tak:

włączam instalatora XP i postępuje tak jak podczas normalnej instalacji systemu, aż do momentu wyboru partycji gdzie ma być zainstalowany system. W tym momencie wybieram partycję którą chce sformatować. Potem przyciskam "F - formatuj" i czekam aż dojdzie do 100%, gdy formatowanie się zakończy i monitor wyświetli "pasek" obrazujący postęp kopiowania plików niezwłocznie wciskam na obudowie reset , przez co dysk jest sformatowany i pusty., bo żadne pliki istalatora nie zdążą się skopiować. Proces trzeba powtórzyć z pozostałymi partycjami :slight_smile:


(floyd) #5

Można sobie zrobić dysk startowy na płycie kompaktowej. Wystarczy nagrać plik dyskietki startowej na płycie., np. w Nero ale chyba i w innych programach też jest taka opcja.


(Buzu) #6

Najprościej to podpiąć dysk do kompa z systemem i zrobić co ci się podoba.

Możesz postarać się o http://www\*\*\*

Takie linki sobie darujemy na tym Forum

sqt


(Adarek) #7

Trzymajcie mnie bo nie wytrzymam jak Kargul.

I teraz sobie ustalasz partycje .

Nie mam siły wskazać linka.


(Remix) #8

Witam!

Przecież w Instalatorze Windows można swobodnie zdejmować, zakładać i formatować partycje - WSZYSTKIE - nie tylko tą, na której się instaluje system.


(Core 2 Duo) #9

wszystkich nie można!niby jak??? tylko tą na której instalujemy system.


(Adarek) #10

http://www.searchengines.pl/phpbb203/in ... topic=9576