Formatowanie Dysku C

(Denis1294) #1

Mam pytanie. Czy jeżeli sformatuję dysk C ( na którym jest folder ' WINDOWS ' ) to czy jeżeli sformatuję tak:

dyskc.png

to usunie mi także system? mogą być tego jakieś konsekwencje? przepraszam jeżeli pomyliłem dział oraz proszę o szybką odp!

(Niewiadowski) #2

Spróbuj sformatować a dowiesz się co się stanie.

Obiecuje, że nie będziesz miał z tego powodu żadnych konsekwencji.

(roobal) #3

Nie sformatujesz akurat tej partycji w ten sposób, ponieważ jest używana przez system, który Ci po prostu na to nie pozwoli.

Formatowanie jakiejkolwiek partycji, skutkuje usunięciem danych z dysku/partycji.

Póki co to Ty na razie zachowujesz się jak dziecko neostrady, pisząc takie bzdury. Nie każdy jest ekspertem w dziedzinie komputerów a kolega chce się po prostu upewnić. Znam wiele osób co mają po 20 parę lat, komputer od wielu lat z systemem stawianym przez inną osobę, które również nie mają większego pojęcia o komputerach a przecież podobno Windows jest taki łatwty, nie każdy musi się na nim znać. Zapamiętaj to zanim kogoś wyzwiesz, bo kolega może jest starszy od Ciebie.

Pozdrawiam!

(Avatarus) #4

taki dysk możesz sformatować tylko przed włączeniem systemu (pq magic, fdisk, instalator windows).

Po co w ogóle chcesz formatować dysk co?

Jesli chcesz na nowo system postawić to wrzuć płyte z windowsem i w którymś tam kroku istalacji jak wybierze tę samą partycje to instalator zapyta czy ma sformatować partycje przed instalacją.