Formatowanie Dysku C

Mam pytanie. Czy jeżeli sformatuję dysk C ( na którym jest folder ’ WINDOWS ’ ) to czy jeżeli sformatuję tak:

dyskc.png

to usunie mi także system? mogą być tego jakieś konsekwencje? przepraszam jeżeli pomyliłem dział oraz proszę o szybką odp!

Spróbuj sformatować a dowiesz się co się stanie.

Obiecuje, że nie będziesz miał z tego powodu żadnych konsekwencji.

Nie sformatujesz akurat tej partycji w ten sposób, ponieważ jest używana przez system, który Ci po prostu na to nie pozwoli.

Formatowanie jakiejkolwiek partycji, skutkuje usunięciem danych z dysku/partycji.

Póki co to Ty na razie zachowujesz się jak dziecko neostrady, pisząc takie bzdury. Nie każdy jest ekspertem w dziedzinie komputerów a kolega chce się po prostu upewnić. Znam wiele osób co mają po 20 parę lat, komputer od wielu lat z systemem stawianym przez inną osobę, które również nie mają większego pojęcia o komputerach a przecież podobno Windows jest taki łatwty, nie każdy musi się na nim znać. Zapamiętaj to zanim kogoś wyzwiesz, bo kolega może jest starszy od Ciebie.

Pozdrawiam!

taki dysk możesz sformatować tylko przed włączeniem systemu (pq magic, fdisk, instalator windows).

Po co w ogóle chcesz formatować dysk co?

Jesli chcesz na nowo system postawić to wrzuć płyte z windowsem i w którymś tam kroku istalacji jak wybierze tę samą partycje to instalator zapyta czy ma sformatować partycje przed instalacją.