Formatowanie dysku C


(Ginter1) #1

Witam . Mam takie pytanko czy jak sformatuje dysk C to po formatowaniu zostaną tylko pliki systemowe takie jak były po instalacji windowsa czy wszystko się usunie ?


(Cedar) #2

Formatowanie jest to przygotowanie dysku/partycji poprzez utworzenie na nim systemu plików czyli po nim nic nie będziesz miał na dysku. Po formatowaniu szybkim pliki na dysku są w takim samym stanie jak po skasowaniu.

Formatowanie poprzedza instalacje systemu, dopiero po niej na dysku pojawiają się pliki.

Poczytaj: http://pl.wikipedia.org/wiki/Formatowanie_dysku


(Ginter1) #3

Aha a nie ma sposobu żeby jakoś sformatować czy coś zrobić żeby zostały tylko pliki systemowe bo instalować systemu z bardzo nie umiem


(Gerrard845) #4

Niestety nie da się tak zrobic.Jeżeli nie wiesz jak zainstalować Windows'a to tu tutorial :

Podczas formatowania wybierz typ plików NTFS a nie jak na filmiku Fat32 .


(Ginter1) #5

Mi się wydaje że podczas instalowanie jest opcja które dyski sformatować . Bo jak moja siostra była w domu to instalowała windowsa to trochę widziałem niestety teraz wyjechała . Jak ona instalowała to wybierała coś z dyskiem C i jak zainstalowała już wszystko to na dysku D i E wszystkie pliki i gry były tylko c został tak jakby sformatowany . Ja tak to bym zainstalował ale chyba trzeba nazwę komputera zmieniać czy coś sam nie wiem .

-- Dodane 12.08.2010 (Cz) 19:57 --

Więc jak zrobić żeby był tylko instalowany C ?

-- Dodane 13.08.2010 (Pt) 19:26 --

Zainstalowałem ale stare pliki zostały zainstalowały się tylko pliki systemowe a reszta została i zajmuje miejsce np. miałem google chrome to nawet przed reinstalem nie mogłem znaleźć folderów