Formatowanie dysku C


(Swirekpk) #1

Witam, zainstalowałem ponownie Windowsa XP i działa wszystko, sformatowałem dysk D i jest pusty, ale jak wchodzę w dysk C, to dalej mam stare programy, foldery itp. jak sformatować to tak, aby zniknęło i był tam tylko windows ?


(system) #2

Raczej go nie “zainstalowałeś”, lecz nadpisałeś. Dlatego wszystko, co było na partycji C pozostało nietknięte. Aby tak nie było musisz wykonać “czystą” reinstalację, której etapem jest właśnie formatowanie partycji systemowej.


(Swirekpk) #3

Ale wybrałem opcje formatowanie szybkie NTFS


(Cedar) #4

Instalator Windows nie ma funkcji “nadpisania”. Co “Ty” rozumiesz przez to pojęcie? Może przytoczysz swoją definicję?

W innych sytuacjach “nadpisanie” jest uważane jako zapisywanie nowych nowych danych na miejscu starych, zastępując je, więc Twoja “teoria” już na wstępie “bierze w łeb”. Nie pierwszy raz bierze w łeb.

Poczytaj co to jest nadpisanie (zamazanie) pliku, zanim znów zaczniesz używać tego określenia: http://pl.wikipedia.org/wiki/Zamazywanie_pliku.

Prawdopodobnie była to instalacja jak każda inna, tylko zainstalował system tylko bez formatowania partycji systemowej, więc wszystkie stare dane pozostały.

Z poziomu instalatora systemu? Każdej partycji oddzielnie?


(Swirekpk) #5

Dobra zrobiłem jeszcze raz, usunąłem partycje, i stworzyłem nową, zainstalowałem Windowsa i działa, teraz mam inny problem, Windows jest po angielsku, mimo że jest ustawiony język polski (pewnie dlatego, że jest to windows z USA) można pobrać jakieś spolszczenie ?


(Cedar) #6

Windows XP nie ma możliwości legalnej zmiany języka na inny. Ty zmieniłeś tylko układ klawiatury na polski.


(Swirekpk) #7

A wgrywając servis pack 3 PL coś pomoże ?


(adam9870) #8

Część systemu może spolszczyć się, generalnie trochę mieszasz.


(Cedar) #9

Jest duża szansa, że go nie wgrasz bo instalator stwierdzi niezgodność wersji językowych.