Formatowanie dysku - nie działa bootowanie z CD

Witam

Mam taki problem, mam dwa dyski. Na primary slave mam Seagate 80 GB

a na secondary seagata 40 GB. Nie mogę sformatować tej 80 bo gdy biorę botowanie z napędu cd-rom do system uruchamia mi się normalniej. Co robić

Cały czas tak samo niestety :?

jacobson89

A pewnie przestawić w biosie na pierwsze miejsce dać cd-rom . :stuck_out_tongue:

W biosie masz ustawienia bootowania.

Zacznij od podpięcia na nowo napędów jeśli masz tak jak piszesz. Dysk na którym będziesz miał system daj na primary master, drugi dysk na secondary master (oba dyski na na jednej taśmie). Na drugiej taśmie wepnij CD/DVD jakie tam masz… Puźniej jak piszą koledzy w biosie ustaw 1st boot - Cdrom, 2nd boot HDD-0 jak masz 3rd to daj disabled…

cały czas tak samo :frowning:

witek-pl napisał

:o Eno Dyski raczej Jeden na primery master a drugi na primery slave to jedna taśma.Na drugiej taśmie cd-rom secondery master.Lub dysk z systemem primery master jedna taśma ,drugi secondery master i cd-rom na secondery slave druga taśma.

Musisz w biosie przestawić bootowanie z naped CD. Musi pomóc

a ty na pewno masz płyte bootowalną(niektóre starsze…albo lewe windows’y potrzebowały dyskietki)?? (ew. włożoną do napędu w chwili uruchamiania? :] )

a co do ustawień dysków. to 2 dyski na jednej taśmie to wcale nie taki dobry pomysł bo potrafią się nawzajem zwalniać…zwłaszcza te starsze. daj jednego na primary master, drugiego na secondary master i cd-rom na secoday slave.

Możliwe też, że napęd nie czyta poprawnie płyty Cd-rom.

Heh rzeczywiście czeski błąd oczywiście primary master i primary slave, oraz secondary master i secondary slave, sry jeśli wprowadziłem w błąd…