Formatowanie dysku Play Station 3

Czy jak włożę dysk z PS3 do PC i go sformatuje to czy zainstalowany soft ps3 zostanie?

Myślę, że partycje nie będą widoczne tam jest jakaś modyfikacja systemów z rodziny BSD.

Więc raczej po formacie całego (po wykryciu nic), nie zostanie.

Niestety nie ma szans, PS3 ma własny system plików, przy próbie sformatowania na bank wszystko zniknie ponieważ system plików zostanie zmieniony.

Wyświetla mi taki błąd na konsoli : the file on the system storage is corrupted and will be restored, Wie ktoś jak to naprawić?

Masz trzy wyjścia.

  1. Serwis
  2. Napisz wiadomość do pomocy playstation (PS Store) a napewno pomogą ci lepiej od nas
  3. Tylko dla ryzykantów wejść do trybu awaryjnego na własne ryzyko .

Możesz w pierwszej kolejności użyć [3] a jak nie pomoże to spróbować [5].

Google Tłumaczenie
https://translate.googleusercontent.com/translate_c?depth=1&hl=pl&pto=nl&rurl=translate.google.pl&sl=auto&sp=nmt4&tl=pl&u=https://www.playstation.com/en-nz/get-help/help-library/system---hardware/power---system-stability/safe-mode-on-playstation-3/&usg=ALkJrhhsX6mfZe5-gEzX7M9d0wX5CC1cUQ

już wszystko naprawiłem Dzięki za wysiłki ze mną na tym forum :smiley:

nie soft musisz zainstalować bezpośrednio z konsoli czyli podłączasz dysk do ps3 i na pendrive pobierasz soft (jak na razie to 4.88) potem tworzysz na pendrive PS3>UPDATE>(i w folderze UPDATE plik PS3UPDAT.PUP)
potem podpinasz pendrive i instalujesz soft.
UWAGA pendrive musi mieć format FAT32!

Czy jak włożę dysk z PS3 do PC i go sformatuje to czy zainstalowany soft ps3 zostanie?

Nie.

PS3 używa własnej tablicy partycji, a prawie cały nośnik jest szyfrowany unikalnym kluczem dla każdego egzemplarza z osobna. Nawet mając ten klucz (wymagany CFW do odczytania), nie odtworzysz logiki na PC, ponieważ dla modeli z NOR, część danych jest przeniesiona z flasha, część zawiera diabli wie co, po co i diabli wiedzą gdzie na partycjach bez systemu plików. Ostatnim gwoździem do trumny jest to, że poza wspomnianymi partycjami i tymi z FAT16 i FAT32, jest jeszcze jedna z UFS2, którego nawet na Linuksie nie ma dobrej obsługi (ani nie jest to chyba standardowy UFS2 bo FreeBSD i GhostBSD nie chcą jej zamontować (oczywiście już odszyfrowaną, miałem swego czasu taki cyfrowy fetysz by to sprawdzić ;])).

Wyświetla mi taki błąd na konsoli : the file on the system storage is corrupted and will be restored, Wie ktoś jak to naprawić?

Zgodzić się na owy restored. :stuck_out_tongue: Jeśli mówisz o komunikacie na niebieskim ekranie to chyba chcieli Start+Select; jeśli monit przed startem VSH (menu konsoli) to Iks.