Formatowanie dysku systemowego

Witam mam pewien problem. Mój dysk ma 9GB z czego system powinien zajmować około 3GB z czego około 6GB powinno być wolne lecz mam go wolnego jedynie z 800MB… Wiele razy instalowałem system ale zawsze jakoś zostaje mi jakaś część starego systemu lub coś że mi co instalację te MB się zmniejszają lub stoją na tych 100-800MB. Gdy instaluję system on proponuje mi dysk D lecz ja chcę C ale nie mogę go formatować bo podczas instalacji systemu psiało że na nim są jakieś pliki tymczasowe systemu czy coś takiego :frowning: A podczas normalnego użytkowania z komputera ani dysku D ani C nie da się formatować ponieważ wyskakuje błąd ze są w użyciu… Proszę o pomoc co i jak mam dokładnie zrobić HELP ME !

Jak nie masz żadnych danych na tych partycjach na których Ci zależy to po prostu w trakcie instalacji systemu (z poziomu bootowania) kiedy instalator wyświetli już dyski i partycje to usuń te wszystkie partycje (’‘C’’ i ‘‘D’’) utwórz nową partycje sformatuj ją w systemie plików NTSC (Nie szybki format tylko normalny) i to wsio.

Jak usunąć można dokładnie kroczek po kroczku

Czytaj wszystkie informacje w trakcie instalacji które wyświetla instalator systemu ,najeżdżasz kursorami na daną partycje i jak mnie pamięć nie myli to wciskasz klawisz ‘‘D’’ albo ‘‘L’’

Tal ale jak chciałem formatować C to pisze że są jakieś pliki tymczasowe instalacji czy coś i się nie da

Masz najpierw usunąć te wszystkie partycje , stworzyć nową i ją sformatować.

PS. Czy Ty instalujesz ten system z poziomu bootowania czy z poziomou systemu?

No wkładam płytę podczas normalnego użytkowania kompa daję nowa instalacja komp się restartuje klikam na pasek Instalator Systrmu Windows XP i mam całe niebieskie tło instalacji… Napisz jak dokładnie mam to usuwać i tworzyć nowe bo C nie da się tak jak D formatować za pomocą tego klawisza (D)

Nie instaluj systemu z poziomu ‘‘normalnego użytkowania’’ tylko z poziomu bootowania, czyli włącz kompa wsadź od razu płytkę z systemem do napędu , wejdź do BIOS’u i ustaw napęd CD/DvD jako pierwszy , zapisz zmiany przeprowadzone w BIOS’ie , nastąpi restart i na ekranie powinna pojawić się informacja że ‘‘Naciśnięcie dowolnego klawisza spowoduje rozruch CD’’ , naciskasz ten klawisz i czekasz , po przeprowadzeniu konfiguracji sprzętowej przez instalator wykonujesz wszystko co opisałem już w tym temacie.

zainstaluj WinDirStart (do pobrania z dobrych programów) i zobacz jakie masz największe pliki na systemowym. np. mnie “ukryte” pliki instalacyjne od WoW zajmowały kilka GB miejsca.