Formatowanie dysku w innym komputerze

Witam

Czy będzie działał dysk jak sformatuje u mnie na komputerze i włoże do innego komputera to będzie wszystko działać? Kiedyś tak zrobiłem, że sformatowałem dysk u kolegi i zainstalowałem na nim windowsa to jak go sprzedałem innemu koledze to już musiał drugi raz sformatować. A tak przy okazji. Co zrobić jak gg, skype, ares i bitcomet itp. działają a jak wchodzi się na jakąś stronke to od razu wyskakuje błąd połączenia. Co może być tym spowodowane? Pozdrawiam

Dysk z system nie będzie poprawnie działał na innym komputerze (jeśli na tym systemie ma być odpalony komputer), a czysty, sformatowany wg systemu plików jaki obsługuje dany system będzie działał. Z jakiej korzystasz przeglądarki?

Ten problem nie występuje u mnie. Ale próbował w operze. firefoxie, explorerze i safarii.

Jest wiele możliwości np błędna reguła w firewallu, przypadkowe ustawienie proxy, wirusy lub inny syf na komputerze, ustawienia DNS, etc.

Jeżeli pojęcie formatowanie rozumiesz jako nowe ustanowienie systemu plików (tym samym skasowanie dysku), to tak - będzie działał.

Jeżeli pojęcie formatowanie rozumiesz jako skasowanie dysku i instalację systemu operacyjnego, to zależy jak się za to zabierzesz. Można na obcym komputerze sformatować dysk i przeprowadzić pierwszy etap instalacji Windowsa XP. Gdy instalator będzie chciał po raz pierwszy zrestartować komputer, to go wyłącz i przełóż dysk do właściwego komputera. Ten sposób działa na 100%. Pomijam tu fakt, że może zaistnieć potrzeba instalacji dodatkowych sterowników SATA/AHCI - ale wszystko to da się zrobić na “pożyczonym komputerze”.