Formatowanie dysku w win98

Witam, chce sformatowac dysk w 98 aby pozniej zainstalowac winxp. robie to jeszcze przed wlozeniem plyty z winxp? Wciskam f12 bodajze, i pozniej wpisuje format C: tak?

Nie musisz formatować prze włóżeniem płyty z Windowsem XP.

Ustaw bootowanie z napędu optycznego (CD/DVD-ROM) w BIOSie. Włóż płytę z Windowsem XP do napędu. Jeżeli płyta jest bootowalna, to uruchomi się proces kopiowania niezbędnych plików. Następnie zostaniesz poproszony o wskazanie partycji, na której zostanie zainstalowany Windows XP. Wskażesz partycję, na której znajduje się WIndows 98 i wybierzesz formatowanie do systemu NTFS (nie szybkie, lecz normalne).

Po ukończeniu formatowania wskazanej partycji rozpocznie się instalacjia Windows XP.

Kolejne partycje (jeżeli takowe posiadasz) możesz sformatować z poziomu Windowsa.

Nie.

Wkładasz do napędu płytę instalacyjną XP, restartujesz komputer, w trakcie uruchamiania włączasz ustawienia BIOSU (najprawdopodobniej klawisz Del), przestawiasz ‘boot sequence’ tak aby na pierwszym miejscu był CD/DVD. Zapisanie zmian w BIOSIE, ponowny restart i zezwolenie na start z płyty.

Instalator Windows XP, załatwi wszystko za Ciebie. Wystarczy wybrać dysk i partycję a zostanie ona sformatowana/utworzona i zainstalowany na niej system.