Formatowanie Dysku Win 7 bez płyty

Witam ,chciałbym sformatować dysk twardy w laptopie Lenovo G 550 bez usuwania Systemu Win 7 gdyż nie mam klucza , Windows jest oryginalny 32-bity Home Premium. Czy mógłby mi ktoś pomóc w tym jak to zrobić krok po kroku , na Licencji która mam przyklejoną pod spodem nie widać klucza bo jest wytarte już. Proszę o Pomoc :slight_smile:

Nie bardzo wiem jak chcesz sformatować dysk bez usuwania systemu ale niech ci będzie :wink:

Na dysku masz pewnie partycję recovery z której możesz przywrócić system do stanu fabrycznego.

Zrób więc backup danych, sprawdź w instrukcji jak wygląda proces przywracania systemu z partycji recovery i gotowe.

Czyli jak bym zrobił kopie zapasową teraz to nic mi sie nie usunie tylko bedzie kopia i potem moge formatować przez OneKey recovery ? :slight_smile:

A jak z systemem czy bede musiał instalować go z płyty czy jak :slight_smile:

  • Jak zrobisz kopie Twoich ważnych zasobów, to potem możesz zreinstalować (ponownie zainstalować, przywrócić) system operacyjny przyciskiem OneKey Recovery. W takim przypadku żadna płyta nie jest Ci potrzebna.

Jeśli masz w komputerze tzw. partycję Recovery, to do przywrócenia systemu z tej partycji musisz mieć w laptopie zainstalowaną aplikację OneKey Recovery. Jeśli Windows jest oryginalny, to pewnie już masz ją w laptopie?

Uruchamiając laptopa z przycisku OneKey Recovery (a nie Power!), uruchomisz oprogramowanie, dzięki któremu przywrócisz system wraz ze sterownikami i programami firmowymi, ale wszelkie dane, które będą w tym momencie na partycji C (systemowej) ulegną utracie.

Jeszcze taki jeden mały szczegół, nie wiem jak dokładnie wygląda proces przywracania systemu w laptopie Lenovo, czy przywraca tylko partycję systemową czy też wszystkie partycje do stanu fabrycznego więc proponuję zrobić backup danych na nośnik zewnętrzny - pendrive, dysk zewnętrzny etc.

Po takim “zabezpieczeniu” naszych cennych danych można przystąpić do reinstalacji systemu (przywracania z partycji recovery bądź płyt recovery - jeżeli takie stworzyłeś).

kipcio tym programem od czytasz klucz licencyjny http://www.programosy.pl/program,winkeyfinder.html

’ ahonen97’ Dzięki za Program :slight_smile: Pomógł Dużo :slight_smile: