Formatowanie dysku z systemem

Witam !

Ponieważ za parę dzi zamierzam zakupić nowy komputer z Win 7.

Mam pytanie odnosnie formatowania partycji z systemem na starym dysku na którym jes Windows XP.

Dane z drugiej partycji chcę zostawić poniewarz są one dla mnie ważne,

I tu moje pytanie czy zrobić to po przez włożenie płyty instalacyjnej win xp i tam sformatować tą partycję ?

Jeśli mozecie pomóc piszcie.

Pozdro.

Nic nie trzeba robić. Instalator Windows 7 ma wszystko co potrzebne.

Tak, możesz tak zrobić jak piszesz. Podpinasz stary dysk jako drugi - nowy dysk z systemem Win 7 powinien rozpoznać wszystko należycie. Jeśli chcesz sformatować jedną partycję na dysku, a nie jest to partycja systemowa - możesz ją sformatować nawet spod działającego systemu. Najlepiej jednak skorzystać z płytki instal. z Win7.

Zrobię tak z ta płytą z instalatorem nie 7 bo nie mam płyty. Tylko sformatuje w starym komputerze a pózniej podepne do nowego kompa.

Najlepiej jakbyś zgrał je na pendrive’a, ewentualnie na kilka płytek DVD, jak dużo zajmują. Zawsze warto sformatować calutki dysk przy instalowaniu nowego systemu.

Dzięki wszystkim juz sobie poradziłem.

Stary komputer razem z dyskiem rozumiem chcesz odsprzedać? Jeśli tak, to samo formatowanie nic nie da, proponuję wyzerować dysk, da to większą pewność, że ktoś nie odzyska jego zawartości. Druga sprawa, jeśli Windows XP jest na licencji OEM, to czy chcesz, czy nie, powinieneś system przekazać nowemu właścicielowi, płyty również nie powinieneś zachować, zresztą jak nie będziesz miał certyfikatu autentyczności, to systemu zainstalować i tak nie będziesz mógł, bo nawet jeśli nowy właściciel nie dostanie od Ciebie płyty, może sobie ją od kogoś pożyczyć i aktywować system legalnie na kodzie z naklejki z obudowy. Chyba, że masz system na licencji BOX, no to bierz się za formatowanie lub zerowanie dysku. Wspominam o tym tylko tak na wszelki wypadek :wink:

Pozdrawiam!