Formatowanie Dysku Za Pomocą XP

Siemka, mam taki problem, chciał bym sformatować komputer za pomocą drugiego komputera z windows XP, tylko nie potrafię za bardzo, gdyby mógł ktoś wyjaśnić co zrobić by sformatować dysk za pomocą drugiego komputera. Dzięki z góry

Dysk został już podłączony? Jest widoczny w "Mój komputer?

ADR właśnie nie, bo chce zająć się tym rano, ale chciał bym otrzymać naprowadzenie na pomyślne sformatowanie, A czy przy formatowaniu tego drugiego dysku nic nie stanie się temu pierwszemu ? Przypominam że na tym dysku który chcę sformatować siedzi windows XP i dysk nie jest przenośny

A dlaczego normalnie nie zrobisz tego jak wszyscy ? Format dysku normalnie z kompa w którym siedzi ten dysk.Jeśli brak napędu,to przełóż napęd.

Ja nic z tego nie rozumiem :slight_smile:

nie zrobię ponieważ błąd 0x000008e i żadne sposoby nie działają, dlatego chcę sformatować za pomocą drugiego kompa

Co to za dysk i czy jest widoczny w mój komputer, na drugim komputerze ? Wklej jeszcze screena ze skanowania dysku i informacje SMART. Jeszcze jedna kwestia ile RAM i w jakich kościach ma komputer na którym wyskakuje błąd x000008e ? Jeśli ma dwie kości to wyciągnij jedną i sformatuj, bo może to być od pamięci właśnie ten błąd.

ram ma 1gb bo to dość stary komputer ze strychu :smiley: W jednej kości wszystko, czyli jak normalnie podłącze ten dysk pod płytę główną będzie on widoczny w mój komputer ?

Dodane 13.08.2012 (Pn) 3:55

Podajcie jakiś link do poradnika jak sformatować ten dysk za pomocą drugiego kompa :smiley:

Podpinasz dysk wchodzisz w menu start,panel sterowania,wydajność i konserwacja,narzędzia administracyjne,zarządzanie komputerem,zarządzanie dyskami. I tam będzie widoczny i robisz formata. Pamiętaj jak podłączysz dysk to musisz zrobić reset kompa.

To nie jest dysk przenośny więc jak go mam podłączyć przy włączonym komputerze ? Chodzi mi o wyłączenie tamtego a włączenie tego co chce sformatować, Można tak ?

Dodane 13.08.2012 (Pn) 10:35

Można tak zrobić i sformatować ten dysk ?

krok po kroku

1.Oba komputery wyłączone z gniazdka po czym naciskasz włącznik (powinno rozładować resztę napiec z zasilacza,więc się nie przestrasz jak bez prądu mrugnie ci światełkami)

  1. Otwierasz oba komputery tak żeby można było wyjąć dysk(najprawdopodobniej boki obudowy)

  2. Odłączasz stary dysk

  3. podłączasz ten dysk do drugiego komputera najlepiej na tej samej taśiemce co dysk(jeśli masz interfejs ata,ide)jeżeli nie to tam gdzie masz wolne miejsce

  4. Podłączasz komputer do gniazdka

  5. Uruchamiasz komputer

  6. po chwili od włączenia powinien instalować partycje o ile takie są jeżeli nie ma to formatujesz albo przez zewnętrzny program(polecam EASEUS Partition Master) albo jak kolega napisał wyżej

8.Po formatowaniu wyłączasz komputer potem wtyczkę z gniazdka i naciskasz włącznik

9.Przekładasz dysk i podpinasz

10.Poskładaj obudowy

na koniec możesz coś zaśpiewać bądź zatańczyć

może być makarena ? ha ha ha

Nie no żartuję

Dziękuje ci za informacje !