Formatowanie dysku zewnętrznego

Witam

Zakupiłem nowy dysk zewnętrzny 320 GB do lapka, fabrycznie był w nim FAT32 ale chciałem sformatować na NTFS. Podczas formatowania nie pomyślałem i dałem formatowanie normalne (zamiast szybkie) , dysk formatuje się już prawie 2h a pasek formatowania jest dopiero w granicach 25-30%. Trochę długo to się robi, czy stanie się coś z dyskiem jak przerwę formatowanie?? bo chciałbym dać formatowanie szybkie bo zależy mi na czasie.

Mój system to Win 7 x64.

Jeszcze małe pytanie nie związane z formatowaniem, wraz z dyskiem miałem kabel usb z dwoma wtyczkami, czy podłączając dysk do lapka trzeba podłączyć obie wtyczki??

Nie przerywaj! Trudno!

Zależy od wydajności zasilania w laptopie. Konieczne nie jest.

raczej w laptopach z zasilaniem nie ma problemu o tyle w starszych komputerach może być

Zależy też od dysku jaki jest zamontowany w obudowie :slight_smile:

Np miałem transcend 500gb (nie pamiętam co miał w środku) i nie chodził bez 2 wtyczek w laptopie… dvd stacjonarne na jednej wtyczce też go nie ruszało :slight_smile:

Miałem toshibe 500gb (w środku dysk hitachi) i chodziła z 1 gniazdkiem wszędzie. umarła po miesiącu :stuck_out_tongue_winking_eye:

Mam adata 500gb (dysk seagate w środku) i działa z 1 wtyczką zawsze nawet w laptopie sprzed jakiś 10lat w dvd też bez problemu :wink:

Przerywać formatowania nie polecam :wink: