Formatowanie dysku

Od kogoś słyszałem, że dysk najlepiej formatować podpinając pod drugi komputer i zrobić to jakimś dobrym programem wtedy zostaje wszyściutko sformatowane czy to prawda?? Czy te formatowanie jest lepsze niż format przy instalacji Windowsa Visty??

Bzdura…możesz nawet z użyciem dyskietki startowej.

Nie rozumie po co sobie zycie komplikowac podpinając dysk pod drugi komputer…za dużo zachodu…

Słyszałem że wtedy jest lepiej sformatowany

Źle słyszałeś…

Pierwsze słyszę że lepiej się formatuje podłączając drugi dysk pod inny komputer.

Pozdrawiam, Daniel.

I tak i tak jak się chcę i umie to można dane ze sformatowanego dysku odczytać…

Łatwiej i dużo szybciej za pomocą dyskietki startowej lub za pomocą płyty instalacyjnej Windows.

Jak się formatuje przez komputer to i tak wszystko gdzieś tam zostaje :frowning: A jak się sformatuje przez podłączenie do innego i sformatowanie specjalnym programem to jest czystszy niż przy kupieniu :slight_smile:

Fabis

A chcesz po prostu sformatować, czy usunąć trefne dane?

Chce wszystko dokładnie sformatować

Nie rozumiem problemu. Wystarczy w takim razie sformatować z poziomu systemu. Jak chcesz usunąć wcześniej dane użyj jakiegoś programu np. eraser, zaznaczając wszystkie dostępne opcje: wielokrotne przebiegi, nadpisywanie danych i wolnego miejsca. Uwaga może to trwać kilka-kilkanaście godzin.

Nie ma czegoś takiego jak dokładność formatowania. Żadne pliki ci i tak nie zostaną a rozmiar partycji nie zmieni się nawet o 1 bajt. Ewentualnie stosuj pełne formatowanie zamiast szybkiego.