Formatowanie dysku

(Daniel Fabisiak) #1

Od kogoś słyszałem, że dysk najlepiej formatować podpinając pod drugi komputer i zrobić to jakimś dobrym programem wtedy zostaje wszyściutko sformatowane czy to prawda?? Czy te formatowanie jest lepsze niż format przy instalacji Windowsa Visty??

(Danielson) #2

Bzdura...możesz nawet z użyciem dyskietki startowej.

Nie rozumie po co sobie zycie komplikowac podpinając dysk pod drugi komputer...za dużo zachodu...

(Daniel Fabisiak) #3

Słyszałem że wtedy jest lepiej sformatowany

(Danielson) #4

Źle słyszałeś...

Pierwsze słyszę że lepiej się formatuje podłączając drugi dysk pod inny komputer.

Pozdrawiam, Daniel.

(Kkorniak) #5

I tak i tak jak się chcę i umie to można dane ze sformatowanego dysku odczytać....

Łatwiej i dużo szybciej za pomocą dyskietki startowej lub za pomocą płyty instalacyjnej Windows.

(Lukas Czersk) #6

Jak się formatuje przez komputer to i tak wszystko gdzieś tam zostaje :frowning: A jak się sformatuje przez podłączenie do innego i sformatowanie specjalnym programem to jest czystszy niż przy kupieniu :slight_smile:

(Krasnal666) #7

Fabis

A chcesz po prostu sformatować, czy usunąć trefne dane?

(Daniel Fabisiak) #8

Chce wszystko dokładnie sformatować

(Krasnal666) #9

Nie rozumiem problemu. Wystarczy w takim razie sformatować z poziomu systemu. Jak chcesz usunąć wcześniej dane użyj jakiegoś programu np. eraser, zaznaczając wszystkie dostępne opcje: wielokrotne przebiegi, nadpisywanie danych i wolnego miejsca. Uwaga może to trwać kilka-kilkanaście godzin.

(matrix012345) #10

Nie ma czegoś takiego jak dokładność formatowania. Żadne pliki ci i tak nie zostaną a rozmiar partycji nie zmieni się nawet o 1 bajt. Ewentualnie stosuj pełne formatowanie zamiast szybkiego.