Formatowanie dysku

(Mateu135) #1

Cześć wszystkim :smiley:

Mam taki problem

Siedzę w branży komputerowej trochę czasu i pomagam kolegom przy naprawie komputerów. Ostatnio kumplowi dzieje się coś dziwnego gdy ma włączony XP i prosił mnie o formata. Ja nie mam czasu i czy można jakoś sformatować komputer przez internet na podstawię ip. On umię instalować Xp ale nie umie formatować. Proszę pomóżcie jak można sformatować komp przez internet na podstawię ip [-o<

(Jaroslaw Nijakowski) #2

:?

To jak... przecież przy instalacji XP formatuje się partycje... i podczas instalacji XP wszystko jest napisane jak usunąć partycje i jak utworzyć nową i jak wybrać partycję na której ma się zainstalować system... więc w czym problem?

Wystarczy czytać ze zrozumieniem...

(Adax22) #3

Symulator instalacji Windowsa XP http://programy.internetstandard.pl/pc/4451.html Bezpieczna nauka krok po kroku instalacji Windows XP

"Program jest symulatorem instalacji systemu Windows XP. Dzięki niemu można przejść każdy etap instalatora (od zgłoszenia się BIOS po ustawianie daty i godziny). W prosty sposób można nauczyć się dzielenia dysku na partycje. Aplikacja jest zwykłym programem, więc nic nie można zepsuć. Dane nie mogą zostać usunięte. Program przeznaczony jest zarówno dla niedoświadczonych jak i zaawansowanych użytkowników.

Dodatkowo można uruchomić prosty samouczek systemu XP."

(Pawilojc) #4

jak temten komp słabo chodzi, to nie wiadomo, czy jeszcze się uruchamia

natomiast mateu135 może u siebie zapuścić program, i przez telefon wszystko koledze mówić

natomiast kolega jeśli używa komputera, to system przynajmniej powinien umieć zainstalować

(Mateu135) #5

THX za radę ale on się boi takie rzeczy robić bo dawno nie robił i prosi mnie abym przez neta mu to zrobił on tylko windows Xp płyte włoży.

(Pawilojc) #6

mateu135 podczas instalacji nie połączysz się z nim przez internet

natomiast jeżeli to już kiedyś robił to powinno mu przy dodatkowych instrukcjach przez telefon

na pewno wyjść

popsuć już raczej nic nie może

(ak6) #7

Odpowiedź na twoje pytanie jest prosta i jednoznaczna: nie ma takiej technicznej możliwości aby sformatować dysk przez internet.

(wieszak) #8

Dziwne podejście dla kogoś z "branży" A może zamiast formata trzeba zająć się nim inaczej ? 8)