Formatowanie dysku

Cześć wszystkim :smiley:

Mam taki problem

Siedzę w branży komputerowej trochę czasu i pomagam kolegom przy naprawie komputerów. Ostatnio kumplowi dzieje się coś dziwnego gdy ma włączony XP i prosił mnie o formata. Ja nie mam czasu i czy można jakoś sformatować komputer przez internet na podstawię ip. On umię instalować Xp ale nie umie formatować. Proszę pomóżcie jak można sformatować komp przez internet na podstawię ip ![-o<

:?

To jak… przecież przy instalacji XP formatuje się partycje… i podczas instalacji XP wszystko jest napisane jak usunąć partycje i jak utworzyć nową i jak wybrać partycję na której ma się zainstalować system… więc w czym problem?

Wystarczy czytać ze zrozumieniem…

Symulator instalacji Windowsa XP http://programy.internetstandard.pl/pc/4451.html Bezpieczna nauka krok po kroku instalacji Windows XP

"Program jest symulatorem instalacji systemu Windows XP. Dzięki niemu można przejść każdy etap instalatora (od zgłoszenia się BIOS po ustawianie daty i godziny). W prosty sposób można nauczyć się dzielenia dysku na partycje. Aplikacja jest zwykłym programem, więc nic nie można zepsuć. Dane nie mogą zostać usunięte. Program przeznaczony jest zarówno dla niedoświadczonych jak i zaawansowanych użytkowników.

Dodatkowo można uruchomić prosty samouczek systemu XP."

jak temten komp słabo chodzi, to nie wiadomo, czy jeszcze się uruchamia

natomiast mateu135 może u siebie zapuścić program, i przez telefon wszystko koledze mówić

natomiast kolega jeśli używa komputera, to system przynajmniej powinien umieć zainstalować

THX za radę ale on się boi takie rzeczy robić bo dawno nie robił i prosi mnie abym przez neta mu to zrobił on tylko windows Xp płyte włoży.

mateu135 podczas instalacji nie połączysz się z nim przez internet

natomiast jeżeli to już kiedyś robił to powinno mu przy dodatkowych instrukcjach przez telefon

na pewno wyjść

popsuć już raczej nic nie może

Odpowiedź na twoje pytanie jest prosta i jednoznaczna: nie ma takiej technicznej możliwości aby sformatować dysk przez internet.

Dziwne podejście dla kogoś z “branży” A może zamiast formata trzeba zająć się nim inaczej ? 8)