Formatowanie dysku

przeszukałam forum,żeby nie było :stuck_out_tongue:

niestety takiego problemu nie znalazłam akurat #-o

a mianowicie chodzi o to,że potrzebuje sformatować dysk,najlepiej oba(c i d)i zwiekszyc pojemnosc c a d zmniejszyc.ale problem jest taki,ze mam laptopa hp,do którego nie było płytki instalacyjnej,czy tam z systemem,nie znam sie niestety,w każdym bądz razie wiem napewno,że system jest na dysku c :expressionless:

hm,sformatowanie dysku w optimusie w moim miescie to koszt 60zł :o no comment :roll:

pomoże ktoś :slight_smile: błagammmmmmmmm

A masz na nim partycję Recovery?

nawt nie wiem co to jest :oops: :oops: :oops:

ale nie widze tego jesli to powinno istniec w ,mój komputer"

po co mi byl ten laptop :frowning: :frowning: :frowning:

Jaki masz system w ogóle?I przy okazji an wszelki wypadek podaj dokładniejszy model lapa…

xp,model hp compaq nx7400

A masz płytke z Windowsem xp/vista czy jaki tam chcesz?

nie mam,przeciez pisalam ze system na dysku :roll: jak go kupowałam tez zadnej płytki nie bylo,jestem tego pewna,wiec prosze nie pytac [-X

chyba bede musiala sie szarpnąć i pojsc do tego optimusa,znajomi mowili ze formatowanie jest dziecinnie proste,ale nie pomoga bo sa far far away :frowning:

A jakąś instrukcję posiadasz do niego?Nic tam nie pisze?

Jak się nie ma płyty ze systemem to z formatu nici.Komputer formatuje się płytą systemową.A zwiększyć albo zmniejszyć pojemność dysków to trzeba zrobić partycję dysków.

Aby sformatować dysk

Jeśli dysk, który chcesz sformatować, to dyskietka, włóż ją do stacji dyskietek. W innym przypadku przejdź do kroku 2.

Otwórz folder Mój komputer, a następnie kliknij dysk, który chcesz sformatować.

W menu Plik wskaż nazwę stacji dyskietek, a następnie kliknij polecenie Formatuj.

Określ następujące opcje:

Pojemność

System plików

Rozmiar jednostki alokacji

Etykietę woluminu

Szybkie formatowanie

Włącz kompresję (tylko w przypadku systemu plików NTFS)

Utwórz dysk startowy systemu MS-DOS

Kliknij przycisk Rozpocznij.

Ważne

Formatowanie dysku powoduje wymazanie wszystkich informacji znajdujących się tym dysku.

Uwagi

Aby otworzyć folder Mój komputer, kliknij dwukrotnie ikonę Mój komputer na pulpicie.

Szybkie formatowanie usuwa z dysku wszystkie pliki bez skanowania dysku w poszukiwaniu uszkodzonych sektorów. Opcji tej należy używać tylko wtedy, gdy dysk został wcześniej sformatowany i wiadomo na pewno, że nie jest on uszkodzony. Aby uzyskać informacje o którejkolwiek z tych opcji, należy kliknąć przycisk ze znakiem zapytania w prawym górnym rogu okna dialogowego Formatowanie, a następnie kliknąć tę opcję.

Dysku nie można formatować, jeżeli pliki, które się na nim znajdują, są otwarte, jest wyświetlona zawartość dysku albo dysk ten zawiera partycję systemową lub rozruchową.

Dysk można też sformatować przy użyciu przystawki Zarządzanie dyskami. Aby uzyskać więcej informacji, kliknij Tematy pokrewne.

Tematy pokrewne

tak pisze

juz raz był formatowany dysk,i koleś nie potrzebował zadnej płytki :roll: :roll:

teraz poprostu mnie nie stac :cry:

A masz na nim nalepiony kod instalacyjny Windy(ewentualnie gdzieś w dokumentach?)?

mam na kompie,tzn pod spodem :smiley:

A możesz od kogoś pożyczyć samą płytkę Windowsa XP(tylko dokładnie Home czy Proffessional[musisz mieć taki sam system jakim się teraz posługujesz])?

Ten :

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=2097

hejka

musisz zgrać system na 1 do 2 płyt dvd (czas 1,5 do 2 godz) - dobrej jakości np verbatim lub inne

do tego służy hp recovery manager masz go na dysku twardym w start – programy

jak będziesz miała płytki z systemem dopiero zabierz się za formatowanie

dysku - tu uwaga jeśli ktoś już ci już sformatował dysk wcześniej i przy okazji

tą partycję recowery przy okazji też, to spory problem z przeinstalowaniem systemu,

w przyszłości, ale nie bój się mogę ci załatwić

takie płyty odzyskiwania systemu – zapłacisz tylko za płytki - jaki masz system

vista czy xp i jaki model hp, nx7400 nie wystarczy

oczywiście płyty są całkowicie legalne - można je zamówić ze strony hp koszt około 60-70 zł

  • liczy się licencja przyklejona pod laptopem - dlatego też pytanie o model hp i rodzaj systemu

formatowanie i tworzenie jednej partycji lub podział na wiele to proces który

najlepiej zacząć kiedy mamy takie płyty już utworzone,

można korzystać też ze specjalnych programów ale jeśli

nie masz systemu na nośnikach to jak przywrócisz z powrotem

system wraz ze sterownikami ??? - płyty recovery to zarówno system

jak i sterowniki do podzespołów notebooka - k. graf, dzwiękowej, wi-fi itp

tworzące całość - płyty recovery są zazwyczaj zdefiniowane dla danego rodzaju

notebooka lub komputera a ściślej mówiąc do modelu np nx7400 model EY508ES

mam problem :frowning: sciaglem sobie program windows 98 (http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=22 … +Pack+2.1b) ale nie mam kodu do instalacji… wie ktos moze skad moge wziasc ten kod?? prosze o szybka odpowiedz za co z gory dziekuje :wink: