Formatowanie dysku

Witam chce sformatować dysk ponieważ mój komputer znacznie zwolnił ale nie wiem jakie sterowniki najpierw zainstalować po formacie oto mój sprzęt: Windows XP profesional, Procesor AMD Athlon 64 X2 5000+, Płyta głowna ASUS M2A-MX, Ram 2gb,karta graficzna NVIDIA GeForce 9500GT 1gb 128bit DDR2 płyty dołączone do kompa:do karty graficznej: VGA Driver Compact Disc. Nero 7, do płyty głównej: asusa M2A-MX Graphics Integrated Motherboard AMD Chipset Support CD Rev.418.01 i jeszcze jedna płyta też asusa : Super Software Libray . Moje pytanie brzmi: jakie sterowniki z tych płyt należy zainstalować zaraz po formatowaniu do prawidłowego działania komputera???

PS: Prosze o szybką odpowiedz

Najpierw trzeba zainstalować sterowniki do płyty głównej, potem sterowniki od karty graficznej i dźwiękowej, a potem antywirus, Nero 7 i inne programy.

dzieki za odpowiedz teraz nie bede mial problemu z formatowaniem

Dodane 28.04.2010 (Śr) 12:08

temat do zamkniecia nie mam wiecej pytan

a ja bym CI jeszcze polecił skoro masz takie dokładne informacje o sprzęcie to poszukać najnowszych sterowników w sieci, ponieważ z płyty nie muszą być najnowsze. Oczywiście potem instalacja w takiej samej kolejności jak kolega wyżej napisał.

Powodzenia.

Dokładnie tak :slight_smile:

Poszukaj najnowszych sterownikow w necie (bardzo przydatny program, ktory sam wyszukuje sterownik ina podstawie sprzetu - DriverMagician, niestety w wersji trial), zapisz sobie gdzies na innym dysku albo na plytce te sterowniki, program antywirusowy i firewall (polecam Avire i Comodo) oprocz tego polecam tez od razu scianac sobie przeglarke np firefox, zeby nie odpalac IE. Potem format, instalacja windowsa przy odlaczonym necie. Sterowniki w kolejnosci plyta głowna, grafika, dzwiek i reszta (dla pewnosci po kazdym sterowniku restart o ile to bedzie wymagane). Potem antywirus i firewall (oczywiscie to wszystko przy odlaczonym necie). Dopiero teraz podlaczasz net i jedziesz z reszta programow :slight_smile:

dzięki temat do zamknięcia

Wydaje mi się, że należy dodać iż po instalacji sterowników według schematu płyta->dźwięk->grafika należałoby zaktualizować biblioteki DirectX do najnowszej wersji.

Pozdrawiam