Formatowanie dysku

Mam Windows XP. Ostatnio trochę namieszałem i teraz mam niestabilny system. Otóż chciałem zainstalować DirectX 10. Niestety trochę za późno się dowiedziałem, że DirectX 10 nie jest kompatybilny z Windows XP. Jeszcze zanim się o tym dowiedziałem i wierzyłem, że uda mi się zainstalować poprawnie DirectX10, gdzieś wyczytałem, że aby to zrobić, najpierw muszę usunąć stary DirectX. Zrobiłem to programem DirectX Eradicator 2.0 i teraz bardzo żałuję (NIGDY TEGO NIE RÓBCIE). Od tego czasu mam same problemy. Mimo tego, że chyba ze sto razy przeinstalowywałem sterowniki do karty graficznej i DirectX, to w dxdiag w zakładce Ekran cały czas pisze “Wykryto problemy w rejestrze systemu. Szczegóły są dostępne w zapisanym pliku tekstowym. Należy ponownie zainstalować program DirectX, aby uzyskać najnowszą wersję.” Często też, gdy gram w gry, wyskakują mi różne błędy związane z DirectX. Szukałem na wielu forach, czy da się naprawić ten problem. Niestety nic konkretnego nie znalazłem, tylko jeszcze bardziej “namąciłem”. Wprowadziłem do rejestru wiele kluczy myśląc, że to rozwiąże mój problem. Myliłem się. Moje pytanie brzmi: Jak sformatować dysk tak, aby usunąć wszystkie programy, sterowniki itd., które są na Dysku C (tam, gdzie Windows) bez konieczności posiadania płyty ze systemem operacyjnym i instalowaniem systemu? Czy da się coś takiego zrobić? Jestem początkujący i liczę na waszą pomoc.

PS Jeśli byście mogli, wytłumaczycie mi, o co chodzi z tymi partycjami? Proszę, abyście poszczególne etapy formatowania objaśnili w punktach. Tak, żebym zrozumiał.

LOL. Bez posiadania płyty z systemem można sformatować dysk C, np. przez jakiegoś linuxa czy też samą dyskietkę startową windowsa. Ale system tak czy siak trzeba na nowo postawić z płyty, bądź też jej obrazu specjalnie przygotowanego na pendriv’ie. Ewentualnie posiadając laptopa, można zrobić płytę recovery do ponownej instalacji czystego systemu.

Co do formatowania i partycji - wikipedia wszystko ci powie :wink:

Moim zdaniem w tej systuacji chyba najlepszym rozwiązaniem będzie ponowna instalcja systemu Windows XP.

Wszyscy tylko format …

Wywal ponownie to co zainstalowałeś kilkunastokrotnie. (stery z grafiki i dx). Potem reset komputera. Wyczyść rejestr ccleanerem. I dopiero wtedy zainstaluj stery z grafiki i dx.

drobok,reset to ostateczność nie zawsze zdrowa dla komputera.Może lepiej ponownie uruchomić komputer czyli go zrestartować.Jak już doradzać to z głową-pozdro.