Formatowanie dysku


(Gchyl2) #1

Czy po formatowaniu dysku oprócz ponownej instalacji wszystkich programów i wgrania sterowników drukarki (jeśli to jedyne peryferyjne urządzenie) muszę również wprowadzać na nowo ustawienia internetowe? Formatowałem dość dawno temu ale nie pamiętam bym kiedykolwiek musiał wprowadzać na nowo te ustawienia


(Cedar) #2

Po formatowaniu jako pierwszy należy zainstalować system operacyjny (np. Windows, Linux) bo formatowanie oznacza tylko wyczyszczenie dysku/partycji i po tej operacji dysk jest pusty.

Co do Twojego pytania - jeśli Twój sposób łączenia się z internetem wymaga podawania np. loginu i hasła i innych ustawień połączenia, to oczywiście po formatowaniu i zainstalowaniu systemu operacyjnego należy to połączenie ponownie skonfigurować zgodnie z zaleceniami dostawcy internetu.


(Gchyl2) #3

Oczywiście, że Windows idzie na początek. Miałem na myśli ponowną konfigurację okienka "opcje internetowe" po otwarciu np Internet Explorera


(Xparanienormalnyx) #4

LOL, a po co tam coś w ogóle ustawiać? Jeśli już, to w opcjach połączenia sieciowego/karty sieciowej. Tak czy siak, wszystko zależy jakiego masz neta, jak np. neostradę z liveboxem to nic nie będziesz musiał instalować/ustawiać.